foto: Ieva Leiniša/LETA
Nebijuši augstumi! Latvijas basketbolistu lieliskais sniegums ir novērtēts ar kāpumu pasaules rangā
Latvijas izlases uzbrucējs Jānis Timma.
Basketbols
2024. gada 1. marts, 16:52

Nebijuši augstumi! Latvijas basketbolistu lieliskais sniegums ir novērtēts ar kāpumu pasaules rangā

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Latvijas vīriešu basketbola izlase itāļu speciālista Lukas Banki vadībā turpina sasniegt nebijušas virsotnes. Mūsu valstsvienība tiek uzskatīta par šā brīža karstāko izlasi pasaulē, jo pēdējās 26 oficiālajās spēlēs izcīnījusi 23 uzvaras un Eiropas basketbola spēka rangā uz trešo vietu.

Lieliski spēlējošo Latvijas izlasi Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) nodēvējusi par karstāko komandu pasaulē, jo tās panākumu virkne ir labākā nekā jebkurai citai izlasei.

Savukārt Eiropas basketbola spēka rangā mūsu vīri šobrīd atpaliek vien no divām aizpērn un pērn apspēlētām groza bumbas lielvalstīm – Serbijas un Francijas.

Pēc februārī notikušajām Eiropas, Amerikas, Āfrikas un Āzijas čempionātu kvalifikācijas turnīru spēlēm Latvijas vīriešu valstsvienība no pēdējā pusgadā ieņemtās 8. vietas pakāpusies uz 6. pozīciju. Mūsu basketbolisti viesos ar 79:75 pieveica pašreizējos Eiropas čempionus spāņus un savā laukumā ar 64:52 tika galā ar sīksto Slovākijas valstsvienību.

FIBA reitings tiek aprēķināts, ņemot vērā komandu rezultātus oficiālajos FIBA turnīros pēdējos astoņos gados, piemērojot dažādus koeficientus, atkarībā no spēles statusa, norises vietas un rezultāta starpības. Latvijas komanda pirms pasaules kausa izcīņas finālturnīra ieņēma 29. vietu, bet Džakartā un Manilā izcīnītās sešas uzvaras nodrošināja kāpumu līdz astotajai vietai.

Februārī ļoti vērtīga bijusi izbraukumā izcīnītā uzvara pār Eiropas čempionvienību Spānijas izlasi, kas deva iespēju apsteigt Kanādas izlasi (divas uzvaras pār rangā zemu esošo Nikaragvu) un Argentīnas komandu (uzvara un zaudējums mačos ar Čīli).

Latvijas komandai FIBA reitingā ir 750,6 punkti. Priekšā ir tikai ASV (784,8), Spānija (773,9), Vācija (759), Serbija (759,9) un Austrālija (756,3). Latvijai seko Kanāda (746,2), Argentīna (743,2), Francija (737,1) un Lietuva (713,1). Igaunijas valstsvienība ieņem 44. vietu (277,7).

FIBA rangu tabulai ir izšķiroša nozīme, dalot komandas izlozes grozos pirms lielajiem starptautiskajiem turnīriem.