foto: Valsts prezidenta kanceleja/Ilmārs Znotiņš
FOTO: Banki pēc Latvijas uzvaras: pēdējās divās spēlēs pretiniekiem bija vairāk iemeslu uzvarēt
Pēc spēlēs Luka Banki sasveicinājās ar Edgaru Rinkēviču.
Basketbols
2024. gada 25. februāris, 21:11

FOTO: Banki pēc Latvijas uzvaras: pēdējās divās spēlēs pretiniekiem bija vairāk iemeslu uzvarēt

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlases pretiniecēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā Spānijai un Slovākijai bija vairāk iemeslu izcīnīt panākumus, taču tas neliedza latviešiem tikt pie divām uzvarām, preses konferencē atzina Latvijas izlases treneris Luka Banki.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolisti svētdien Rīgā 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā mačā savā laukumā ar rezultātu 64:52 pārspēja Slovākiju.

"Esam priecīgi par otro uzvaru šī loga laikā, bija svarīgi sākt jaunu nodaļu ar šādu sniegumu. Protams, šovakar, ja skatīsimies uz statistiku, tad var redzēt, ka neizdevās uzbrukums tik labi, kā esam pie tā pieraduši, taču tas ir basketbols, un pretinieki ir labi sagatavoti. Slovākija šovakar spēlēja ļoti fiziski, aizvadot vienu saviem no labākajiem mačiem. Parādījām, ka varam cīnīties arī tad, kad spēle kļūst saspringta," aizvadīto maču komentēja treneris.

Latvijas basketbola izlases spēle pret Slovākiju. 25.02.2024

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien "Arēnā Rīga" 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā spēlē ar rezultātu pārspēja Slovākijas valstsvienību. Latvijas ...

gallery icon
81

Trešās ceturtdaļas vidū slovāki uz brīdi izvirzījās vadībā ar +2, uz ko Latvijas basketbolisti atbildēja ar trīs precīziem tālmetieniem, atgūstot vadību. Banki skaidroja, ka šajā situācijā svarīgi bija laukumā neradīt lielu stresu.

"Tas bija emocionāli nozīmīgi, ka necēlām paniku. Sagaidījām no Slovākijas tādu spēles stilu, kurā viņi lielākoties spēlēja bez garajiem. Viens no pagriezieniem bija tas, kā mēs atbildējām uz to un reaģējām, jo šis nebija viens no mūsu labākajiem vakariem. Ir svarīgi atrast risinājumu, šodien spēlētājiem tas izdevās," stāstīja treneris.

Banki norādīja, ka izcīnītās divas uzvaras Eiropas čempionāta kvalifikācijas ievadā ir labākais veids, kā sagatavoties pirms vasarā Rīgā paredzētā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra.

Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas - Slovākijas basketbola spēli

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē FIBA EuroBasket 2025 kvalifikācijas spēli basketbolā: Latvija - Slovākija.

gallery icon
28

"Esam savādā teritorijā - iesākt Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kad jau esam nodrošinājuši vietu finālturnīrā. Pēdējās divās spēlēs pretinieku komandām uz papīra bija vairāk motivācijas un vairāk iemeslu uzvarēt. Tas, kā mēs uz to atbildējām, pierādīja, ka tiecamies uz uzvarošas komandas mentalitāti," norādīja Banki.

Kopš itāļu speciālists 2021.gadā kļuva par Latvijas izlases galveno treneri, Latvijas basketbolisti iekrājuši uzvarēto un zaudēto spēļu bilanci 23-3. Banki skaidroja, ka viņam iekrāto uzvaru skaits nav tik svarīgs, lielāku nozīmi piešķirot tam, ko latvieši spēj parādīt laukumā.

"Neskaitu uzvaras un neesmu iespaidots par šiem skaitļiem. Zinu tikai to, ka katrs nākamais mačs ir jāuzvar. Joprojām gribam saglabāt to, ka katru dienu vēlamies pierādīt, ka esam pelnījuši spēlēt un atrasties tādā līmenī," piebilda treneris.

Treneris izcēla, ka šajā izlašu logā mačos pret Spāniju un Slovākiju laukumā devās 14 spēlētāji, no kuriem 13 izdevās gūt arī punktus, kas ļauj atzinīgi vērtēt visu iesaistīto spēlētāju devumu izcīnītajos panākumos.

"Esmu apmierināts ar visu spēlētāju ieguldīto darbu. Arī par vienīgo spēlētāju Robertu Blūmu, kuram nebija iespēja tikt laukumā. Tas pierādīja, ka esam labi sagatavota komanda ar prasmi laukumā sadalīt atbildību. Roberts mani pārsteidza, neskatoties uz savu vecumu. Ir labi izlases kontekstā redzēt šādus jaunos spēlētājus," teica Banki.

Latvijas komandai jau nodrošinātas tiesības spēlēt finālturnīrā, kas 2025.gada augustā un septembrī risināsies Rīgā. Citām C grupas komandām - Beļģijai, Slovākijai un Spānijai - rezultāti spēlēs ar Latvijas komandu tiks ņemti vērā, nosakot divu ceļazīmju ieguvējus.