foto: EPA/Scanpix
Cipulis/Miknis pēc diviem braucieniem pasaules čempionātā ieņem sesto vietu
Emīls Cipulis and Matīss Miknis Vinterbergā.
Citi sporta veidi
2024. gada 24. februāris, 17:07

Cipulis/Miknis pēc diviem braucieniem pasaules čempionātā ieņem sesto vietu

Jauns.lv/LETA

Latvijas pilotu Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas divnieku ekipāžas sestdien Vinterbergā pasaules bobsleja čempionātā pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņem attiecīgi sesto un 28. vietu.

Pirmajā braucienā Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni startēja ceturtie un sasniedza septīto labāko rezultātu, trasi veicot 0,58 sekundes lēnāk par brauciena uzvarētājiem vāciešiem Frančesko Frīdrihu un Aleksanderu Šilleru, kuri finišēja pēc 54,67 sekundēm.

Otrais ar 0,06 sekunžu atpalicību bija vācietis Adams Amūrs ar stūmēju Isamu Amūru, trešais ar 0,25 sekunžu atpalicību - vēl viens vācu pilots Johanness Lohners ar stūmēju Georgu Fleišhaueru.

Ceturtais bija Frenks del Duka (+0,40), piektais - brits Breds Hols (+0,43) un sestais - Monako pilots Boriss Vans.

Jēkabs Kalenda un Edgars Ungurs 22 ekipāžu sacensībās ieņēma 12.vietu, līderiem zaudējot 0,83 sekundes.

Otrajā braucienā Cipulis sasniedza sesto labāko laiku, uz sesto vietu paceldamies arī divu braucienu summā. No līdera Frīdriha viņš pēc pirmās sacensību dienas atpaliek 1,18 sekundes.

Otrais 0,22 sekundes aiz komandas biedra ir Amūrs, bet trešais - Lohners, Frīdriham zaudējot 0,52 sekundes.

Ceturtais ir Hols (+0,79), bet piektais - del Duka (+0,85).

Kalenda otrajā braucienā trases lejasgalā par augstu uzbrauca vienā no virāžām, bobam finišējot uz sāniem, taču braucienu ieskaitot.

Kalenda Frīdriham zaudē 6,53 sekundes, ieņemot pēdējo vietu 28 divnieku konkurencē. 

Divi izšķirošie braucieni notiks svētdien plkst.14.15 un plkst.16 pēc Latvijas laika.

Cipulis līdz šim ir startējis divos pasaules čempionātos, 2021. gadā divniekos ieņemot 21. vietu, bet pērn - sesto. Daudz bagātīgāka pieredze ir Miknim, kurš pasaules meistarsacīkstēs ir izcīnījis trīs medaļas, divniekos 2020. gadā ar Oskaru Ķibermani gūstot bronzu. No otras ekipāžas pasaules čempionātos ir startējis tikai Kalenda, kurš pērn debijā divniekos ieņēma 13. vietu.

Šosezon Cipulis sešās no septiņām Pasaules kausa divnieku sacensībām sešas reizes ir iekļuvis labāko desmitniekā, divreiz izcīnot piekto pozīciju. Kalenda tikai vienos mačos bija desmitniekā - viņam Lillehammerē izcīnīta devītā vieta. 

Nākamnedēļ pasaules čempioni tiks noskaidroti četrinieku ekipāžu sacensībās. 

Marta beigās Pasaules kausa sezona noslēgsies ar mačiem ASV trasē Leikplesidā.