Banki Itālijas kauss negaidīti apraujas ceturtdaļfinālā; Blumbergs nopelna pusfinālu pret vareno "Panathinaikos"
Boloņas "Virtus" un Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki.
2024. gada 16. februāris, 09:55

Latvijas basketbolists Roberts Blumbergs ceturtdien Salonikos guva sešus punktus Saloniku "Aris" uzvarā Grieķijas kausa izbraukuma spēlē, iekļūstot pusfinālā, bet Itālijas kausa ceturtdaļfinālā zaudējumu piedzīvoja Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus", kas spēlēja bez Riharda Lomaža pieteikumā.

Blumbergam seši"Aris" basketbolisti uzvaru izrāva vien pēdējā ceturtdaļā, ar 76:74 (11:25, 18:18, 17:14, 30:17) uzvarot Saloniku PAOK.

Blumbergs, cīņu uzsākot pamatsastāvā un laukumā pavadot 24 minūtes un 31 sekundi, grozā raidīja abus divpunktu metienu un abus soda metienus, bet netrāpīja nevienu no diviem tālmetieniem. Viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, divreiz pārķēra bumbu, izprovocēja divas piezīmes, kā arī spēli beidza ar efektivitātes koeficientu 10.

"Aris" komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Vasilis Toliopuls, bet pretiniekiem 13 punktus guva Mihals Mihalaks.

"Aris" pusfinālā tiksies ar "Panathinaikos", kas divu Atēnu komandu cīņā ar 79:72 pārspēja AEK.

Pagājušajā sezonā par Grieķijas kausa ieguvēju kļuva Pirejas "Olympiakos", kas finālā ar 85:57 pārspēja "Peristeri".

Tikmēr Itālijas kausa ceturtdaļfinālā audējumu piedzīvoja Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus", kas, spēlējot bez Riharda Lomaža pieteikumā, mājās ar 72:81 (20:15, 17:19, 17:19, 18:28) zaudēja Emīlijas-Romanjas "Reggiana".