foto: Flaviu Buboi/NurPhoto/Shutterstock/ Vida Press
Jaunais futbola izlases treneris Nikolato: esmu ļoti lepns par doto iespēju
Paolo Nikolato
Futbols
2024. gada 5. februāris, 23:31

Jaunais futbola izlases treneris Nikolato: esmu ļoti lepns par doto iespēju

Jauns.lv/LETA

Paolo Nikolato kļūšana par Latvijas vīriešu futbola izlases galveno treneri ir nozīmīgs brīdis viņa karjerā, sarunā ar žurnālistiem teica Nikolato.

Itālijas speciālists Nikolato pirmdien tika apstiprināts Latvijas vīriešu futbola izlases galvenā trenera amatā, līgumu noslēdzot uz diviem gadiem. Pēc ilgstošām pārrunām ar Nikolato un viņa pārstāvjiem pirmdienas vakarā tika panākta vienošanās ar treneri.

"Šis ir lielisks brīdis manā dzīvē un esmu ļoti lepns par doto iespēju. Ļoti nopietni uztveršu pienākumus, jo šis ir nozīmīgs brīdis manā karjerā un darīšu, ko spēšu, lai ar savu pieredzi mēs dotu pienesumu Latvijas futbolam. Centīsimies sastrādāties ar visiem Latvijas klubiem - tam ir ļoti liela nozīme izlases panākumos," stāstīja Nikolato.

Viens no Nikolato asistentiem būs bijušais Milānas "Inter" aizsargs 1994. gada UEFA Kausa ieguvējs Masimo Paganins.

Pašlaik 57 gadus vecais Nikolato iepriekšējos septiņus gadus strādāja ar Itālijas jaunatnes izlasēm. Viņa vadībā Itālija vienreiz Eiropas U-19 čempionātā ieguva otro vietu, finālā papildlaikā ar 3:4 piekāpjoties Portugālei. 2019.gadā viņš ar Itālijas izlasi FIFA U-20 Pasaules kausā ieguva ceturto vietu. Aizvadītajā vasarā viņa vadītā Itālijas U-21 izlase Eiropas čempionātā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, un ar to speciālists beidza savu septiņus gadus ilgo darbu ar itāļu jauniešiem.

Pirms tam Nikolato 2013./2014.gada sezonā ar "Chievo" U-19 komandu triumfēja Itālijas jaunatnes čempionātā jeb "Primavera". No 2014. līdz 2016.gadam viņš vadīja "Lumezzane" komandu Itālijas C sērijā jeb trešajā spēcīgākajā līmenī.

Kandidātu vidū bija arī lietuvietis Valds Dambrausks, zviedrs Janne Andešsons un polis Mareks Papšuns.

Decembrī no Latvijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots Dainis Kazakevičs.

Ar Kazakeviču pie stūres izlase spēlēja 2020.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, UEFA Nāciju līgā un 2024.gada Eiropas čempionāta atlasē. Viņa vadībā izlase 41 mačā izcīnīja 11 uzvaras, 12 reizes spēlēja neizšķirti un piedzīvoja 18 zaudējumus.

Jaunā izlases galvenā trenera vadībā valstsvienība nākamās oficiālās spēles aizvadīs vien rudenī, cīnoties 2024./2025.gada sezonas UEFA Nāciju līgas C līgā.