foto: Zane Bitere/LETA
Latvijas bobslejisti Siguldā paliek ārpus labāko sešinieka
Latvijas bobslejistiem galvenās sacensības Siguldā būs svētdien, kad tiks dalītas arī Eiropas čempionāta medaļas.
Citi sporta veidi
2024. gada 3. februāris, 17:52

Latvijas bobslejisti Siguldā paliek ārpus labāko sešinieka

Jauns.lv/LETA

Latvijas bobsleja pilotu Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētās divnieku ekipāžas ar stūmējiem Dāvi Spriņģi un Dāvi Kaufmani sestdien Siguldā Pasaules kausa sestajā posmā ieņēma attiecīgi dalītu astoto un 14. vietu.

Svētdien Siguldā notiks sacensības tikai ar Eiropas čempionāta statusu.

Siguldā pirmo uzvaru karjerā svinēja Vācijas duets ar pilotu Adamu Ammuru un stūmēju Benediktu Hertelu, kuri bija ātrākie abos braucienos. Ar divām trešajām vietām braucienos otrajai vietai pietika Šveices duetam Mihaelam Fogtam un Sandro Mišelam, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,12 sekundes un par trīs sekundes simtdaļām pārspēja titulēto vācieti Frančesko Frīdrihu ar Matīasu Zommeru, bet vēl četras simtdaļas zaudēja Johanness Lohners un Georgs Fleišhauers.

Cipuļa duets uzvarētājiem zaudēja 1,01 sekundi, bet Kalendas divnieks atpalika 1,25 sekundes.

Latvijas divnieki aizvadīja neveiksmīgus pirmos braucienos, pieļaujot kļūdas, kas liedza izrādīt konkurenci vadošajām ekipāžām. Cipulis ar Spriņģi uzstūma ceturto ātrāko startu un finišā bija desmitie, 0,62 sekundes zaudējot līderim Ammuram. Kalendam ar Kaufmani bija sestais labākais starta ieskrējiens, bet finišā latvieši bija vēl deviņas sekundes simtdaļas lēnāki par Cipuli, dalot 12. pozīciju.

Otrajā braucienā Cipuļa divniekam bija sestais labākais starts un 12. rezultāts finišā, kas summā ļāva pacelties uz dalītu astoto pozīciju ar amerikāni Frenku del Duku. Kalendas ekipāža bija septītā labākā startā un 16. finišā, nespējot uzlabot pozīciju.

Divnieku sacensībās piedalījās 21 ekipāža.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1302 punktiem ir Lohners, otro vietu ar 1240 punktiem ieņem Frīdrihs, bet trešais ar 1211 punktiem ir Fogts. Cipulim 1000 punkti dod piekto pozīciju, savukārt Kalenda ar 744 punktiem ir 11. pozīcijā.

Pirms tam Siguldā Pasaules kausa un Eiropas čempionāta ieskaitē cīnījās monobobslejistes. Uzvarēja vāciete Liza Bukvica, kura par 0,27 sekundēm pārspēja rumānieti Andreu Grecu, bet vēl 0,14 sekundes atpalika cita vāciete Laura Nolte, kura Eiropas čempionātā noslēdza labāko trijnieku, bet Pasaules kausā dalīja trešo vietu ar amerikānieti Elenu Meiersi Teilori.

15 dalībnieču vidū Latvijas pārstāvju nebija.

Nākamais Pasaules kausa posms notiks 17. un 18. februārī Vācijas trasē Altenbergā.