foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv
Cipuļa četrinieka ekipāža izcīna trešo vietu Pasaules kausa posmā
Emīls Cipulis.
Citi sporta veidi
2024. gada 14. janvāris, 16:49

Cipuļa četrinieka ekipāža izcīna trešo vietu Pasaules kausa posmā

Jauns.lv/LETA

Latvijas bobsleja pilota Emīla Cipuļa četrinieka ekipāža svētdien, 14. janvārī, izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās, kamēr Jēkaba Kalendas četrinieks bija 11.pozīcijā.

Cipulis startēja ar stūmējiem Dāvis Spriņģi, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu, bet Kalendam ar stūmējiem Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu.

Uzvaru izcīnīja Vācijas pilots Johanness Lohners ar stūmējiem Floriānu Baueru, Ēreku Brukertu un Georgu Fleišaueru, vāciešiem uzvarot abos braucienos. Vienu sekundes desmitdaļu atpalika viņa tautietis Frančesko Frīdrihs, bet vēl trīs sekundes desmitdaļas lēnāks, kamēr Kalenda atpalika 1,71 sekundi.

Pirmajā braucienā ātrākais bija vācieša Lohnera kvartets, kas finišēja vienā minūtē un 4,61 sekundē. Lohneram ar Frīdrihu bija dalīts labākais starta ieskrējiens, bet finišā abus šķīra četras sekundes desmitdaļas. Trešais bija Lielbritānijas pilots Breds Hols, kurš Lohneram zaudēja 0,12 sekundes un par vienu sekundes simtdaļu apsteidza septīto ātrāko startu uzskrējušā Cipuļa četrinieka ekipāžu. Kalendam ar kolēģiem bija devītais ātrākais laiks startā un 13.finišā, deviņas sekundes desmitdaļas lēnāks par līderi.

Otrajā braucienā Cipulim ar stūmējiem bija piektais labākais laiks startā un trešais rezultāts finišā, latviešiem apsteidzot neveiksmīgi braukušo Holu. Kalendas četriniekam bija astotais labākais starta ieskrējiens un 11.rezultāts finišā, kas ļāva pakāpties arī uz 11.pozīciju summā.

Sacensībās startēja 20 ekipāžas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis četrinieku ieskaitē ir Lohners ar 1095 punktiem, bet Frīdrihs iekrājis par 25 punktiem mazāk, kamēr trešais ar 968 punktiem ir Cipulis. Kalendam 696 punkti dod 11.pozīciju un otro vietu junioru ieskaitē.

Sezonas pirmajās divās četrinieku sacensībās Ķīnā Cipulis bija divreiz ceturtais, bet Laplaņā viņš ierindojās piektajā pozīcijā. Kalendam šajos posmos attiecīgi 11., devītā un desmitā vieta.

Savukārt Pasaules kausa trešajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, Cipuļa ekipāža izcīnīja bronzas godalgas, kamēr Kalendas pilotētā ekipāža Pasaules kausa posmu noslēdza 12.vietā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē ierindojās desmitajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka sestdien divnieku sacensībās Cipulis ar Spriņģi izcīnīja piekto vietu, kamēr Kalenda ar Unguru ierindojās 11.pozīcijā.

Janvāra beigās Pasaules kausa piektajā posmā bobslejisti sacentīsies Lillehammerē, Norvēģijā.

Februāra pirmajā nedēļā notiks posms Siguldā, kur vienlaikus būs cīņa par Eiropas čempionu tituliem skeletonā, bobslejā divnieku ekipāžām un monobobslejā, bet mēneša vidū sportisti sacentīsies Altenbergā, Vācijā. Sezona noslēgsies mēnesi vēlāk ar posmu Leikplesidā, ASV.

Sezonas kulminācija - pasaules čempionāts - februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā.