Latvijas jaunie sportisti pošas uz Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā

Ceturtdien, 11. janvārī, "Komanda Latvija" prezentācijas pasākumā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Jānis Buks paziņoja, ka Latvijas delegācijas karognesēji Pasaules jauniešu ...

gallery icon
41
Citi sporta veidi
2024. gada 11. janvāris, 16:13

FOTO: Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu nesīs monobobslejiste Kotāne un hokejists Mūrnieks

Jauns.lv

Hokejists Olivers Mūrnieks un bobslejiste Amēlija Kotāne būs Latvijas delegācijas karognesēji Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, portālam Jauns.lv pavēstīja Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

"Komanda Latvija" prezentācijas pasākumā "Daugavas" stadiona konferenču zālē Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Jānis Buks paziņoja, ka Latvijas delegācijas karognesēji Pasaules jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs būs Amēlija Kotāne un Olivers Mūrnieks.

Bobslejiste Amēlija Kotāne Jauniešu olimpiskajās spēlēs ir jaunākā Latvijas delegācijā, neraugoties uz to. viņas līdzšinējo sasniegumu sarakstā jau ir divreiz iegūtā otrā vieta "Omega Youth Series" Lillehammerē, Norvēģijā, kā arī otrā un trešā vieta "Omega Youth Series" Insbrukā, Austrijā, monoboba disciplīnā. Amēlija Kotāne ir ne tikai ziemas sporta veidu pārstāve, bet arī aktīvi trenējas vieglatlētikā, 2022. gadā izcīnot Latvijas čempiones titulu U-14 vecuma grupā 60 metru barjerskriešanā telpās. Atlēte nāk no sporta tradīcijām bagātas ģimenes - viņas tētis Kristaps Kotāns dosies līdzi uz Dienvidkoreju trenera statusā, vectēvs Rihards Kotāns bijis Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks bobslejā gan kā sportists, gan kā treneris.

“Es nebiju gaidījusi, ka šodien man tiks uzticēts karognesējas gods, neliels šoks un noteikti esmu pagodināta par šo iespēju. Pateicoties tētim, esmu nonākusi bobslejā. Sākotnēji man tas ne visai patika, bet laika gaitā, iemēģinot arī citas trases, šobrīd jau ļoti iepaticies un par to arī liecina rezultāti, kuri ir uzlabojušies, ” savās izjūtās dalās karognesēja Amēlija Kotāne.

Tikmēr Olivers Mūrnieks ir Latvijas U-16 3x3 hokeja izlases kapteinis. Jaunais sportists jau spēlē Latvijas pieaugušo Virslīgas čempionātā "Mogo/LSPA" komandas sastāvā un ir  Latvijas U-18 hokeja izlases kandidātu vidū.

“Mazliet šoks, negaidīju, šis viss ir kaut kas jauns. Iespējams vienreiz dzīvē būšu karognesējs, centīšos to izbaudīt. Mērķi komandai Pasaules jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs ir tikai tie augstākie, zelts un tikai zelts. Mēs esam gatavi un spējīgi cīnīties par augstākajiem rezultātiem. Būs interesanti redzēt, kā citas valstis cīnās 3x3 hokeja disciplīnā.,” tā par piešķirto godu un gaidāmajiem startiem saka karognesējs Olivers Mūrnieks.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs uzrunāja jauniešus ar motivējošiem ceļavārdiem un visa laba vēlējumiem, pirms došanās uz Gangvonu.

Pasaules jauniešu ziemas olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados, šoreiz savu mājvietu rodot Dienvidkorejas provincē Gangvonā. Tās sāksies 19. janvārī ar atklāšanas ceremoniju un divas nedēļas norisināsies ar visu 15 sporta veidu startiem, no kuriem Latvijas pārstāvji būs redzami 11 sacensībās. Gaidāmajās spēlēs Latviju pārstāvēs 45 sportisti, kas ir līdz šim lielākā Latvijas delegācijas pārstāvniecības jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs.

Latvijas komandas sastāvs jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs:

Biatlons: Keita Patrīcija Kolna, Madara Veckalniņa, Stella Bleidele, Olivers Bresme, Valters Bresme, Adrians Māris Šņoriņš;

Hokejs: Roberts Kravalis, Patriks Plūmiņš, Herberts Laugalis, Leonards Aleksandrs Grundmanis, Fēlikss Niks Paurs, Ričards Rutkis, Kristers Obuks, Timurs Mališevs, Olivers Mūrnieks, Makss Mihailovs, Martins Klaucāns, Daniels Reidzāns, Martins Bārtulis;

Kērlings: Agate Regža, Kristaps Zass;

Monobobslejs: Amēlija Kotāne, Kate Liene Prudāne;

Skeletons: Marta Andžāne, Dārta Dreimane, Laura Lēģere, Emīls Indriksons, Dāvis Valdovskis;

Kamaniņu sports: Margita Sirsniņa, Amanda Ogorodņikova, Madara Pavlova, Edvarts Marts Markitāns, Jānis Gruzdulis-Borovojs, Ēdens Eduards Čepulis;

Distanču slēpošana: Linda Kaparkalēja, Martīne Djatkoviča, Jēkabs Skolnieks, Ritvars Ļepeškins;

Kalnu slēpošana: Frīda Saļņikova, Pauls Pēteris Prancāns;

Ātrslidošana: Gustavs Vācietis;

Daiļslidošana: Sofija Stepčenko, Kirils Korkačs;

Šorttreks: Kamila Salmiņa, Madara Gintere.

Pirms četriem gadiem Šveices pilsētā Lozannā Latviju pārstāvēja 30 sportisti deviņos sporta veidos. Toreiz Latvijas pārstāvji pārveda mājās piecas medaļas, no kurām viena - sudraba medaļa tika izcīnīta skeletonā un četras kamaniņu sportā - pa vienai zelta un sudraba medaļai un divas bronzas medaļas.

Sekot līdzi mūsu sportistu gaitām varēs mājaslapā Olimpiade.lv, kur tiks publicēti aktuālākie notikumi, startu kalendārs, ekskluzīvas intervijas, spilgtākie foto brīži un, protams, sacensību rezultāti.