Latvijas hokejisti pārbaudes turnīru noslēdz ar zaudējumu pret Slovākiju
Latvijas vīriešu hokeja izlase.
2023. gada 15. decembris, 22:42

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Bratislavā cīņā par uzvaru "Kaufland" kausā ar rezultātu 0:3 (0:2, 0:0, 0:1) piekāpās Slovākijai.

Pēc mazāk kā spēlētām piecām minūtēm latvieši palika mazākumā, noraidījumu nopelnot Patrikam Ozolam. Neilgi pēc izturēta mazākuma Slovākijas hokejists Viljams Čaho guva pirmos vārtus mājinieku jau spēlējot vienādos sastāvos.

Pirmās trešdaļas vidū pie vairākuma tika arī Latvijas hokejisti, kuriem tomēr neizdevās izmantot pārsvaru un panākt neizšķirtu. Perioda pēdējā minūtē slovāki veiksmīgi pārtvēra ripu Latvijas aizsardzības zonā un Ēriku Vītolu pārspēja Mareks Hrivīks, panākot 2:0.

Otrā perioda sākumā divas minūtes uz noraidīto soliņa pavadīja Toms Andersons, latviešiem neielaižot vārtus mazākumā. Mača 35.minūtē Latvija tika pie vēl viena vairākuma, taču pēc 11 spēlētām sekundēm vairākumā Ralfs Freibergs tika pie noraidījuma par pretinieka turēšanu un turpinājumā nepilnas divas minūtes komandas spēlēja četri pret četri.

11 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Andersons nopelnīja vēl vienu noraidījumu, kas ļāva slovākiem iesākt noslēdzošo periodu vairākumā. Īsi pēc mazākuma izturēšanas latviešiem izdevās pretuzbrukums, taču Andersona metiens lidoja garām vārtiem.

Trešā perioda vidū neizmantots palika vēl viens latviešu vairākums, un nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Hrivīks vēlreiz pārspēja Vītolu panākot 3:0 mājinieku labā.

Pirmspēdējā minūtē Latvija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un spēja nostāties pretinieku aizsardzības zonā, taču slovāku vārtsargs Stanislavs Škorvāneks palika nepārspēts.

Latvijas vārtsargs Vītols atvairīja 20 pretinieku metienus, kamēr otrā laukuma galā Škorvāneks tika galā ar 13 latviešu metieniem.

Ceturtdien Latvija ar 5:0 pārspēja Norvēģiju, bet dienu iepriekš Slovākija norvēģus sagrāva ar 9:0.

Latvijas un Slovākijas hokejisti pēdējo reizi tikās šā pasaules čempionātā, kad Rīgā ar 2:1 pārāki bija slovāki, vienīgos vārtus Latvijas valstsvienības labā gūstot Rodrigo Ābolam.

Latvijas izlase novembrī savā laukumā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Franciju un abās izcīnīja panākumus, uzvarot francūžus ar 4:1 un 3:1.

Pēc pārbaudes turnīra Slovākijā Latvijas izlase aprīlī, gatavojoties pasaules čempionātam, aizvadīs astoņas pārbaudes spēles.

Plānots, ka sagatavošanās posmā pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase savā laukumā aizvadīs divus mačus ar Austrijas komandu, divus - ar Somiju, pēc tam - divas spēles Šveicē, bet gatavošanās čempionātam tiks noslēgta savu skatītāju priekšā divos mačos ar norvēģiem.

2024.gada čempionāts Prāgā un Ostravā norisināsies no 10. līdz 26.maijam.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pārbaudes turnīrā Slovākijā:

vārtsargi - Ivars Punnenovs ("Lausanne", Šveice), Ēriks Vītols ("Keupa", Somija), Arginto Milbergs ("Kurbads"), Mareks Egīls Mitens (Adirondakas "Thunder", ECHL);

aizsargi - Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Roberts Mamčics (Nove Zāmki "Mikron", Slovākija), Miks Tumānovs (Jiveskiles JYP, Somija), Kristofers Bindulis (Mihalovces "Dukla", Slovākija), Artūrs Andžāns ("Keupa", Slovākija), Patriks Ozols (Jihlavas "Dukla", Čehija), Daniels Goršānovs ("Cergy-Pontoise", Francija), Renarts Alksnis ("Zemgale"/LBTU);

uzbrucēji - Rūdolfs Balcers (Cīrihes "Lions", Šveice), Renārs Krastenbergs (Grācas "99ers", Austrija), Eduards Tralmaks (Kladno "Rytīrži", Čehija), Haralds Egle (Liptovski Mikulāšas "MHK 32", Slovākija),Toms Andersons ("La Chaux De-Fonds", Šveice), Rihards Bukarts ("Biel-Bienne", Šveice), Oskars Lapinskis (Langnavas "Tigers", Šveice), Kaspars Daugaviņš (Mihalovces "Dukla", Slovākija), Daniels Bērziņš ("Vsetīn", Čehija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Anrī Ravinskis (Imatras "Kettera", Somija), Kristaps Roķis ("Zemgale"/LBTU).