2023. gada 30. novembris, 08:31

Merzļikins atvaira 27 metienus, taču "Blue Jackets" zaudē

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 27 pretinieka metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, taču viņa Kolumbusas "Blue Jackets" komanda savā laukumā ar 2:4 (0:0, 2:2, 0:2) zaudēja Monreālas "Canadiens" komandai, kas tika pie trešās uzvaras pēdējos četros mačos.

Merzļikins tika galā ar 27 no 30 pretinieku metieniem, atvairot 90,0% raidījumu.

Pirmajai trešdaļai noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, Kolumbusas komandu otrā perioda ievadā izvirzīja vadībā Patriks Laine. Pēc nepilnām četrām minūtēm Alekss Ņūhoks izlīdzināja rezultātu, "Canadiens" hokejistiem pirmo reizi mačā pārspējot Mezļikinu.

Vēl pēc divām minūtēm vienu vārtu pārsvaru "Blue Jackets" atguva Jegors Činahovs, kamēr nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz trešdaļas beigām vēl vienu ripu Merzļikina sargātajos vārtos raidīja Kouls Kofīlds.

Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām "Canadiens" vienu vārtu pārsvaru panāca Joels Armija, bet spēles pēdējā minūtē, kad Merzļikins jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, Monreālas vienībā ar precīzu metienu izcēlās Gustavs Lindstrems.

"Blue Jackets" ar 18 punktiem 24 spēlēs ieņem 15. vietu Austrumu konferencē un nākamajā mačā piektdien savā laukumā uzņems Otavas "Senators".

Tikmēr Vašingtonas "Capitals" izbraukumā ar rezultātu 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) izcīnīja uzvaru pret Losandželosas "Kings", kas bija uzvarējusi piecos iepriekšējos mačos.

Mača desmitajā minūtē 1:0 "Kings" labā panāca Arturs Kaļijevs, taču jau nedaudz vairāk kā pēc trijām minūtēm rezultāts bija neizšķirts pēc tam, kad viesu vārtos ripu raidīja Antonī Mantā.

Otrās trešdaļas izskaņā Konors Makmaikls izvirzīja vadībā "Capitals" vienību. Noslēdzošā perioda vidū "Kings" izlīdzināja rezultātu, taču vārti netika ieskaitīti.

Savukārt Ņujorkas "Rangers" savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:2, 2:0) uzvarēja Detroitas "Red Wings". Ņujorkieši tika pie ceturtā panākuma pēdējos piecos mačos.

Otrā perioda ievadā Artēmijs Panarins izvirzīja vadībā laukuma saimniekus, uz ko Detroitas vienība atbildēja ar diviem precīziem metieniem. Vispirms, gūstot vārtus vairākumā, rezultātu izlīdzināja Morics Zaiders, bet otros viesu vārtus guva Robijs Fabri.

Noslēdzošās trešdaļas vidū "Rangers" panāca neizšķirtu, precīzam esot K'Andrē Milleram, kamēr nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaru nesošos vārtus guva Džimijs Vesijs.