foto: Best Image / BACKGRID/ Vida Press
Hamiltons atklāj Pirmās formulas sacensību negodīgu ēnas pusi
Lūiss Hamiltons aicina F-1 pārdomāt noteikumus, lai visi būtu vienādā situācijā.
Citi sporta veidi
2023. gada 27. oktobris, 14:45

Hamiltons atklāj Pirmās formulas sacensību negodīgu ēnas pusi

Jauns.lv/LETA

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta ASV "Grand Prix" sacensībās Ostinā pagājušajā nedēļas nogalē arī citas automašīnas varētu diskvalificēt noteikumu neatbilstības dēļ, uzskata "Mercedes" komandas britu pilots Lūiss Hamiltons.

Jau ziņots, ka Hamiltons un "Ferrari" braucējs Šarls Leklērs svētdien ASV "Grand Prix" izcīņā tika diskvalificēti tehnisku neatbilstību dēļ.

Septiņkārtējais pasaules čempions Hamiltons Ostinā bija ieņēmis otro vietu aiz nīderlandieša Maksa Verstapena, bet Leklērs - sesto vietu.

Tehniskā komisija pēcsacīkstes apskatē konstatēja abu pilotu automašīnu grīdu pārmērīgu nodilumu.

"Esmu dzirdējis no vairākiem avotiem, ka daudz bija arī citu automašīnu, kas bija neatbilstošas, taču tās netika pārbaudītas," Hamiltons sacīja žurnālistiem pirms Meksikas "Grand Prix", kas notiks svētdien.

Divas no izvēles kārtībā pārbaudītajām četrām automašīnām jeb puse neatbilda noteikumiem. Tas liek domāt, ka, iespējams, arī citi braucamie bija neatbilstoši noteikumiem, taču to braucēji sodīti netika.

"Es braucu F-1 sacīkstēs 17 gadus, kuru laikā ir bijuši daudzi citi brīži, kad daži cilvēki izvairījās no soda un dažiem cilvēkiem vienkārši nepaveicās, jo viņi tika pārbaudīti," sacīja Hamiltons.

Septiņkārtējais pasaules čempions aicināja ieviest kādu labāku sistēmu, kas dotu vienlīdzīgas tiesības visiem.

"Mercedes" atzina, ka ir pieļāvusi kļūdu. Komanda norādīja uz ļoti bedrainās "Circuit of the Americas" trases iedarbību uz automašīnas apakšu, kā arī laika trūkumu, lai pārbaudītu automašīnu starp sprinta sacīkstēm sestdien un galvenajām sacīkstēm svētdien.

Kopvērtējumā pirmajā vietā ar 466 punktiem ir Verstapens, kuram ar 240 punktiem seko komandas biedrs Serhio Peress, bet labāko trijnieku ar 201 punktu noslēdz Hamiltons, kuram ar 183 punktiem seko spānis Fernando Alonso ("Aston Martin").

Konstruktoru kausā "Red Bull" uzvaru nodrošināja jau pēc 16 aizvadītiem posmiem un šobrīd ir sakrājusi 706 punktus. Ar 344 punktiem seko "Mercedes" un ar 322 punktiem - "Ferrari".

F-1 2023. gada čempionātā paredzēti vēl četri posmi.

2022. gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.