Nīderlandes futbolisti Atēnās gūst ļoti svarīgu uzvaru pār galveno konkurenti Grieķiju EČ kvalifikācijas turnīrā
Nīderlandes izlase gūst ārkārtīgi svarīgu uzvaru ceļā uz EČ finālturnīru
2023. gada 17. oktobris, 07:35

Nīderlandes vīriešu futbola izlase pirmdien Atēnās svinēja svarīgu uzvaru 2024.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas mačā. Nīderlandei uzvarai pār galveno konkurenti cīņā par iekļūšanu finālturnīrā Grieķiju pirmdien pietika ar vieniem gūtiem vārtiem (1:0).

Viesi divreiz šajā mačā izpildīja 11 metru soda sitienus. Pēc Konstantina Kulieraka pārkāpuma pret Virgilu van Deiku 28. minūtē vārtsargs Odisejs Vlahodims atvairīja Vauta Veghorsta sitienu.

Uzvaru Nīderlandei nodrošināja van Deika realizētais 11 metru sitiens mača kompensācijas laikā.

Vangelis Pavlidis ar neatļautu paņēmienu apturēja Denzelu Dumfrīsu, un van Deiks iesita bumbu vārtu vidū.

Atlikušajā laikā Grieķijas treneris Gustavo Pojets saņēma sarkano kartīti, taču rezultāts nemainījās.

Citā grupas spēlē Īrija viesos ar 4:0 (2:0) sagrāva Gibraltāru.

Vārtus īriem astotajā minūtē guva Evans Fērgusons, 28.minūtē - Maikls Džonstons, 60.minūtē - Mets Doertijs un 80.minūtē - Kalams Robinsons.

Francijai, kas jau nodrošinājusi vietu finālturnīrā, sešās spēlēs ir 18 punkti, pa 12 punktiem sešās un septiņās spēlēs ir attiecīgi Nīderlandei un Grieķijai, seši punkti septiņās spēlēs ir Īrijai, bet Gibraltārs zaudējis visās sešās cīņās.

Finālturnīrā iekļūst desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Skotija, Turcija un Austrija.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.