Horvātiem minimāla uzvara Erevānā; Portugāle bez Ronaldu grauj sīksto Luksemburgu
Horvātu uzbrucējs Andrejs Kramaričs.
2023. gada 12. septembris, 10:14

Horvātijas vīriešu futbola izlase pirmdien Erevānā svinēja minimālu uzvaru 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā.

Horvātija viesos ar 1:0 pieveica Armēniju.

14. minūtē pēc Lukas Modriča izpildītā stūra sitiena vienīgos vārtu mačā guva Andrejs Kramaričs, kurš pie viņa atlēkušo bumbu raidīja vārtu labajā apakšējā stūrī.

Vārtu guvums tika apstiprināts vien pēc video atkārtojuma noskatīšanās, jo sākotnēji tika fiksēta aizmugure.

Arī mača turpinājumā ar bumbu lielāko spēles daļu bija horvāti, līdz 72. minūtei bumbu kontrolējot 64% spēles laika.

Līdz otrā puslaika vidum armēņi veica trīs spēlētāju maiņas, bet horvāti, kuri trīs maiņas veica vēlāk, kā pirmo 69. minūtē nomainīja vārtu autoru Kramariču, kura vietā laukumā devās Mario Pašaličs.

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijas izlase Rīgā ar 0:2 piekāpās Velsai.

D grupā pirmā pa desmit punktiem attiecīgi četrās un piecās spēlēs ir Horvātijai un Turcijai, pa septiņiem punktiem piecos mačos ir Armēnijai un Velsai, bet Latvija piecās cīņās palikusi tukšā.

Tikmēr citās grupās Islandes, Portugāles un Slovākijas vīriešu futbola izlases izcīnīja uzvaras 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos.

Islande mājās ar 1:0 (0:0) pieveica Bosniju un Hercegovinu.

Vārtus mača kompensācijas laika pirmajā minūtē guva 76. minūtē laukumā uz maiņu nākušais Alfreds Finnbogasons.

Portugāle savā laukumā ar 9:0 (4:0) sagrāva Luksemburgu, bet Slovākija ar 3:0 (3:0) - Lihtenšteinu.

Portugāļiem pa diviem vārtiem guva Gonsalu Inasiu, Gonsalu Ramoss un Diogu Žota, pa vieniem - Rikardu Orta, Brunu Fernandešs un Žuāns Fēlikss. Portugāļiem šajā mačā diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt Krištianu Ronaldu, tomēr arī bez viņa tika izcīnīta graujoša uzvara pret lielisku kvalifikācijas ciklu aizvadošo Luksemburgu.

Tikmēr Slovākijas izlasē ar gūtiem vārtiem izcēlās Dāvids Hancko, Ondrejs Duda un Roberts Maks.

J grupā pēc sešām spēļu kārtām 18 punkti ir Portugālei, 13 - Slovākijai, desmit - Luksemburgai, pa sešiem punktiem - Bosnijai un Hercegovinai un Islandei, bet bez punktiem ir Lihtenšteina.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024. gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024. gada 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.