Itālija ar uzvaru uzsāk Pasaules kausu regbijā
Itālijas regbija izlase sestdien Francijā ar uzvaru uzsāka Pasaules kausu regbijā.
2023. gada 9. septembris, 17:16

Itālija A grupas cīņā ar 52:8 (17:8) uzvarēja Namībiju.

Itālijas izlasē 17 punktus guva Tomazo Allans, vēl astoņiem regbistiem pa reizei piezemējot bumbu pretinieku ieskaites laukumā.

Spēli ar precīzu soda sitienu sāka namībieši, izceļoties Tiānam Svanepūlam, taču itāļi atbildēja ar diviem piezemējumiem, kā arī trim precīziem standartsitieniem Tomazo Allana izpildījumā, vienreiz trāpot soda sitienu, bet divreiz - realizācijas sitienus.

Turpretī Svanepūls puslaika beigās pēc Gersvina Moutona piezemējuma, kā arī vienu soda sitienu nerealizēja.

Regbija Pasaules kauss: prieks, sarūgtinājums un triumfs (1987-2023)

Regbija Pasaules kauss: prieks, sarūgtinājums, triumfs un fanu svētki (1987-2023)

Jau ziņots, ka piektdien čempionāta pirmajā spēlē Francija šajā grupā ar 27:13 pārspēja Jaunzēlandi.

A grupā spēlēs arī Urugvaja.

Pasaules kausa izcīņa vairāk nekā pusotra mēneša garumā norisināsies deviņās Francijas pilsētās, 20 valstsvienībām cīnoties par prestižo trofeju. Pirmajā posmā četrās apakšgrupās izlases aizvadīs viena apļa turnīru, labākajām divām iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Visas astoņas ceturtdaļfinālistes un katras grupas trešo vietu īpašnieces nodrošinās ceļazīmes uz 2027.gada Pasaules kausa izcīņu.

Francija pasaules meistarsacīkstes uzņem trešo reizi vēsturē un otro reizi - kā vienīgā rīkotāja. No deviņiem aizvadītajiem turnīriem pa trim reizēm čempionu kausu, kas nosaukts Viljama Veba Elisa vārdā, virs galvas cēluši Jaunzēlandes un Dienvidāfrikas Republikas regbisti, divi tituli ir Austrālijai, bet viens - Anglijai.

Pirms četriem gadiem Japānā notikušajā Pasaules kausā uzvarēja DĀR, kas finālā ar rezultātu 32:12 guva virsroku pār Angliju.