foto: IMAGO/tennisphoto.de
Latvijas tenisistes izvēlas spēlēt kopā ar krievietēm un baltkrievietēm; Tenisa savienība sola dialogu
Danielai Vismanei gaidāma saruna ar Latvijas Tenisa savienības pārstāvjiem.
Citi sporta veidi
2023. gada 1. augusts, 16:55

Latvijas tenisistes izvēlas spēlēt kopā ar krievietēm un baltkrievietēm; Tenisa savienība sola dialogu

Jauns.lv/LETA

Latvijas Tenisa savienība (LTS) pārrunās ar Danielu Vismani viņas lēmumu par dubultspēļu partneri izraudzīties Krievijas tenisisti, pavēstīja ģenerālsekretārs Jānis Mellups.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) tūrē regulāri spēlējošās Latvijas tenisistes ir cīnījušās kopā ar partnerēm no agresorvalstīm Krievijas un Baltkrievijas. Pagājušajā nedēļā Vismane Horbas W-25 turnīrā dubultspēlēs izcīnīja trofeju kopā ar Krievijas tenisisti Darju Astahovu, bet jūlija sākumā Diāna Marcinkēviča divās ITF sacensībās spēlēja gan ar Krievijas, gan ar Baltkrievijas sportisti. Marcinkēviča gan tajā pat laikā ir aicinājusi palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem un ar ģimeni mājās uzņēmusi bēgļus no Ukrainas.

Maijā Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Darja Semeņistaja Prāgas W-60 turnīra dubultspēļu sacensībās startēja duetā ar Krievijas tenisisti Sofju Lanseri, kura savulaik pārstāvējusi Krievijas armijas centrālo sporta klubu (CSKA) un arī šobrīd armijas sporta kluba mājaslapā atrodama informācija par viņu. LTS toreiz pārrunāja situāciju ar tenisisti un kopš tās reizes Semeņistaja turnīros, kuros startējusi dubultspēlēs, par pāriniecēm izvēlējusies citu valstu sportistes.

"Esam procesā, un ar Danielu būs dialogs. Mūsu nostāja nav mainījusies, esam pret karadarbību un par jebkādiem mēriem, kas to ierobežo, taču mums nav pilnvaru aizliegt izvēlēties dubultspēļu partnerus. Ar Danielu šo nebijām personīgi pārrunājuši. Ceru, ka viņa bija lietas kursā, jo Darjas gadījums un mūsu nostāja toreiz tika atspoguļoti medijos," stāstīja Mellups.

Krievijas un Baltkrievijas tenisistes nepiedalījās jūlija sākumā Liepājā notikušajā ITF W-60 turnīrā, taču tajā startēja Ukrainas tenisiste Valērija Strahova, kura dzimtenē tiek uzskatīta par prokrieviski noskaņotu sportisti. Gada sākumā Ukrainas Tenisa federācijas viceprezidents Jevgeņijs Zukins pauda, ka tenisa savienībai nav instrumentu, kā viņai likt mainīt pilsonību un liegt startēt zem Ukrainas karoga.

"Šajā gadījumā mēs nevarējām būt institūcija, kas var liegt cilvēkam ar Ukrainas pasi ko liegt darīt," Strahovas dalību turnīrā Liepājā komentēja Mellups.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ir atrunāts, ka sacensībās nedrīkstētu piedalīties sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā. Tāpat vadlīnijās aicināts nepieļaut ar Krievijas un Baltkrievijas spēka struktūrām saistītu sportistu dalību starptautiskās sacensībās.

ITF nav atsaukusies uz aģentūras LETA vairākkārtējiem aicinājumiem skaidrot, vai organizācija vērtē tā dēvēto neitrālo sportistu atbilstību SOK vadlīnijām.