Baisā svelmē RFS futbolisti UEFA Konferences līgas kvalifikācijas ievadā viesos svin uzvaru pār "Makedonija"
Briesmīgā karstumā RFS uzvar Ziemeļmaķedonijas klubu (foto: RFS "Twitter" vietne)
2023. gada 13. jūlijs, 21:32

Latvijas futbola komanda RFS ceturtdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā mačā viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Ziemeļmaķedonijas klubu "Makedonija". Vārtus RFS labā guva Andrejs Iličs.

Mačs aizritēja apmēram 39 grādu svelmē ar vairākām atveldzēšanās pauzēm.

Pirmajā puslaikā rīdzinieki uzbruka vairāk un pārsvars realizējās Iliča vārtu guvumā no tuvas distances, piespēli izdarot Sedrikam Kuadio. Spēles otrajā daļā laukuma saimnieki karstajos laikapstākļos jutās komfortablāk un biežāk nekā pirmajā puslaikā apdraudēja RFS vārtus, taču Viktora Moroza vadītā vienība uzvaru nosargāja.

Kompensācijas laika trešajā minūtē tuvu 2:0 panākšanai bija Kuadio, kurš trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Maču RFS vārtos sāka Jevgenijs Nerugals, kuru 18.minūtē nomainīja Pāvels Šteinbors.

Pirms spēles par rīdziniekiem interesi izrādīja ģērbtuvē ielavījies spalvains ciemiņš.

Atbildes spēle notiks 20.jūlijā stadionā "Sloka". Šī pāra uzvarētāja divu spēļu summā otrajā kārtā stāsies pretī azerbaidžāņu Masaziras "Sabah".

Pirmās kārtas pirmo maču šobrīd aizvada "Riga", kas mājās tiekas ar Reikjavīkas "Vikingur".

Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā vietu jau nodrošinājusi "Auda", kas pagājušajā sezonā uzvarēja Latvijas kausa izcīņā. Latvijas komanda, piedzīvojot debiju Eirokausos, otrajā kārtā stāsies pretī Trnavas "Spartak".

Grupu turnīra sasniegšanai nepieciešams pārvarēt trīs kvalifikācijas un "play-off" kārtu.

UEFA Konferences līgā ir Eiropā trešais spēcīgākais klubu turnīrs un aizvada savu trešo sezonu.

Fināls notiks 2024.gada 29.maijā, bet tā norises vieta vēl nav noteikta.

Iepriekšējās sezonas finālā Vesthemas "United" futbolisti finālā ar 2:1 pārspēja RFS pretinieci grupu turnīrā Florences "Fiorentina".