Duplantis Dimantu līgas posmā mēģina labot pasaules rekordu
Zviedrijas kārtslēcējs Armands Duplantiss.
2023. gada 2. jūlijs, 23:17

Zviedrs Armands Duplantis svētdien Stokholmā Dimantu līgas posmā neveiksmīgi mēģināja labot pasaules rekordu kārtslēkšanā stadionā, taču svinēja pārliecinošu uzvaru sacensībās.

Duplantis, lai gan jau bija nodrošinājis uzvaru ar pārvarētu latiņu 6,05 metru augstumā, izvēlējās mēģināt labot sev piederošo pasaules rekordu, lūdzot novietot latiņu 6,23 metrus augstu.

Pirmajos divos mēģinājumos zviedrs pat nemēģināja lēkt, neveiksmīgi veicot ieskrējienu, bet trešajā piegājienā viņš aizskāra latiņu un nogāza to.

Pirms tam Duplantis ar pirmo mēģinājumu pārliecinoši pārvarēja 5,62 metrus, 5,82 metrus un 5,95 metrus, kā arī 6,05 metrus.

Otro vietu ieņēma Filipīnu kārtslēcējs Ernests Džons Obiena, kurš savā labākajā mēģinājumā pārvarēja latiņu 5,82 metru augstumā, bet viņa visi trīs mēģinājumi pārlēkt 5,95 metrus bija neveiksmīgi.

100 metru sprintā, finišējot 10,03 sekundēs, pirmo vietu ieņēma Dienvidāfrikas sprinteris Akani Simbine, kuram otrajā vietā, zaudējot 0,09 sekundes, sekoja Lielbritānijas pārstāvis Rīss Preskods un vācietis Džošua Hartmans, kurš zaudēja 0,2 sekundes.

400 metru sprintā uzvaru svinēja Dienvidāfrikas sprinteris Zakiti Nene, kurš distanci veica 45,30 sekundēs. Otrais bija nigērietis Emanuels Bamidele (45,48 sekundes), bet trešais finišēja Lielbritānijas sportists Metjū Handsons-Smits, kurš finišēja 45,57 sekundēs.

Savukārt 800 metru sprintā alžīrietis Džamels Sedžati ar finiša laiku minūte un 44,59 sekundes bija pirmais un apsteidza tuvāko sekotāju spāni Saulu Ordonjesu tikai par 0,08 sekundēm.

200 metru sprintā sievietēm pirmās divas vietas ieņēma Lielbritānijas sprinteres Derila Nīta un Dina Ešere-Smita, kuras distanci veica attiecīgi 22,5 un 22,58 sekundēs.

Sievietēm 1500 metru skrējienā visu goda pjedestālu aizņēma etiopietes skrējējas. Pirmā, finišējot četrās minūtēs un 2,31 sekundē bija Freveini Hailu, kurai sekoja Diribe Velteji (+0,48 sekundes) un Hiruta Mešeša (+0,7 sekundes).

Savukārt 5000 metru skrējienā ātrākā bija kenijiete Beatrise Čebeta, kura, veicot distanci 14 minūtēs un 36,52 sekundēs, sasniedza savu sezonas labāko rezultātu. Otro un trešo vietu dalīja etiopietes Lemlema Hailu un Medina Eisa, zaudējot attiecīgi 1,54 un 3,5 sekundes.

100 metru barjersprintā pirmo vietu izcīnīja nigēriete Tobi Amusana (12,52 sekundes), kamēr otrā finišēja Īrijas pārstāve Sāra Lavina (+0,21 sekundes) un trešā bija poliete Pija Skžišovska (+0,26 sekundes).

Tikmēr vīriešiem 400 metru barjersprintā uzvaru svinēja titulētais norvēģis Karstens Varholms, kurš finišu sasniedza pēc 47,57 sekundēm. Viņam sekoja attiecīgi Kirons Makmāsters no Britu Virdžīnu salām (48,94 sekundes) un igaunis Rasmuss Megi (49,04 sekundes).

3000 metru šķēršļu skrējienā Marokas skrējējs Sufians el Bakali, finišējot astoņās minūtēs un 9,84 sekundēs bija pirmais un tuvāko sekotāju etiopieti Getnetu Vale apsteidza par nepilnām trīs sekundēm.

Augstlēkšanā jaunzēlandietis Hemišs Kerrs, pārvarot latiņu 2,24 metru augstumā, ieņēma pirmo vietu, aiz sevis atstājot beļģi Tomasu Karmoju (2,20 metri) un Ukrainas sportistu Andriju Procenko (2,16 metri).

Tikmēr tāllēkšanā sievietēm itāliete Larisa Japikino ar 6,69 metrus tālu lēcienu izcīnīja pirmo vietu, otrā bija vāciete Malaika Mihambo (6,66 metri), bet labāko trijnieku noslēdza serbiete Ivana Vuleta (6,58 metri).

Diska mešanā ar rezultātu 64,49 metri uzvaru izcīnīja titulētā Horvātijas pārstāve Sandra Perkoviča, kamēr vīriešu konkurencē labāko rezultātu sasniedza slovēnis Kristjans Čehs, disku raidot 69,83 metru tālumā.

Šosezon Dimanta līgā iecerēti 15 posmi ar finālposmu septembra vidū Jūdžinā, ASV.