Talantīgā Agate Caune izcīna Latvijas vieglatlētiem vienīgo uzvaru Eiropas komandu čempionāta pirmajā dienā
Agate Caune turpina savus rezultātus tuvināt pasaules elitei.
2023. gada 21. jūnijs, 10:34

Latvijas vieglatlētikas izlase pēc pirmās dienas startiem otrdien Polijā ieņem piekto vietu Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensībās.

Latvija 12 disciplīnās sakrāja 112 punktus.

Vadībā ar 159 punktiem ir Ungārija, 138,5 punkti ir Ukrainai, 122 punkti - Slovēnijai, bet 114 - Rumānijai.

Lietuva ar 104 punktiem ieņem astoto vietu.

Uzvaru 5000 metru skrējienā izcīnīja Agate Caune, kura finišēja pēc 15 minūtēm un 15,21 sekundes. Caune sasniedza ne vien personisko rekordu, bet arī jaunu Latvijas U-23 rekordu šajā distanvē.

Ceturto vietu lodes grūšanā ar personisko rekordu 15,42 metri izcīnīja Anna Gulbe un kārtslēkšanā ar rezultātu 5,20 metri - Valters Kreišs.

Piekto vietu ar jaunu personisko rekordu 15,55 metri trīssoļlēkšanā izcīnīja Sandis Dzenītis un 3000 metru kavēkļu skrējienā Edgars Šumskis, kura rezultāts bija astoņas minūtes un 56,84 sekundes.

Piektā 400 metru distancē bija arī Gunta Vaičule, apli veicot 52,12 sekundēs, bet vīriešiem šajā distancē Artūrs Pastors distanci veica jauna personiskā rekorda ātrumā, finišējot 46,59 sekundēs un ieņemot septīto vietu.

800 metros devītais finišēja Oskars Bambals, sasniedzot rezultātu minūte un 49,61 sekunde.

Desmito vietu 100 metros ar rezultātu 11,69 sekundes ieņēma Sindija Bukša, bet vīriešiem - Oskars Grava (10,63 sekundes).

15. vietā diska mešanā ar 41,39 metriem ierindojās Vineta Krūmiņa, bet pēdējo vietu vesera mešanā ar 23,23 metriem ieņēma Rebeka Ozolniece.

Eiropas komandu čempionāts, kas ir daļa no 2023.gada Eiropas spēlēm, no 20. līdz 25.jūnijam norisinās Hožuvā.

Pirmajās divās divīzijās katrā ir pa 16 komandām, bet trešo divīziju veido pārējās pieteiktās Eiropas Vieglatlētikas savienības komandas. Latvijas izlase otrajā divīzijā sacenšas kopā ar Rumāniju, Igauniju, Ungāriju, Dāniju, Slovēniju, Lietuvu, Bulgāriju, Slovākiju, Horvātiju, Islandi, Serbiju, Kipru, Moldovu, Ukrainu, Luksemburgu.

Trīs spēcīgākās otrās divīzijas komandas izcīnīs iespēju nākamajā Eiropas komandu čempionātā sacensties pirmajā divīzijā, savukārt trīs vājākās komandas nonāks trešajā divīzijā.

Kopš 2015. gada Eiropas komandu čempionāts notiek reizi divos gados.

2014. gadā Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensības notika Rīgā, Latvijas izlasei izcīnot otro vietu un iegūstot tiesības 2015. gadā startēt pirmajā līgā.

Latvijas vieglatlētikas izlases sastāvs Eiropas komandu čempionātā:

Sindija Bukša, Oskars Grava (100 metru sprints), Gunta Vaičule, Oskars Grava (200 metru sprints), Gunta Vaičule, Artūrs Pastors (400 metru sprints), Līga Velvere, Oskars Bambals (800 metru skrējiens), Līga Velvere, Jānis Razgalis (1500 metru skrējiens), Agate Caune, Uģis Jocis (5000 metru skrējiens), Kristīne Blaževica, Ralfs Zazerskis (100/110 metru barjersprints), Kitija Zaula, Aleks Pelcmanis (400 metru barjersprints), Evelīna Krista Sitnika, Edgars Šumskis (3000 metru šķēršļu skrējiens), Kristīne Blaževica, Sandis Dzenītis (tāllēkšana), Rūta Kate Lasmane, Sandis Dzenītis (trīsoļlēkšana), Patrīcija Jansone, Valters Jansons (augstlēkšana), Anna Gulbe, Edgars Berķis (lodes grūšana), Vineta Krūmiņa, Aleksandrs Volkovs (diska mešana), Karīna Jansena, Igors Sokolovs (vesera mešana), Līna Mūze, Gatis Čakš (šķēpa mešana), Paula Kļaviņa, Valters Kreišs (kārtslēkšana), Sindija Bukša, Līga Vecbērza, Jeļizaveta Romaņenko, Kristīne Blaževiča, Elizabete Kociņa, Oskars Grava, Roberts Jānis Zālītis, Mikus Pētersons, Ričards Peders, Ralfs Zazerskis (4x100 metru stafetes), Artūrs Pastors, Gunta Vaičule, Iļja Petrušenko, Katrīna Kamarūte, Aleks Pelcmanis, Kitija Zaula (4x400 jauktā stafete).