Caunei junioru rekords 5000 metru skrējienā; Gailumam otrā vieta sacensībās Japānā
Agate Caune iepriekš Rīgas maratona sasniedza arī Latvijas rekordu 5000 metros uz asfalta.
2023. gada 22. maijs, 11:19

Latvijas skrējēja Agate Caune sestdien Karlsrūē "Lange Laufnacht" sacensību ietvaros 5000 metru skrējienā sasniedza jaunu Latvijas U-20 un U-23 rekordu un ierindojās trešajā vietā.

Caune finišu sasniedza 15 minūtēs un 12,94 sekundēs, sasniedzot jaunu Latvijas junioru un U-23 rekordu. Iepriekšējais rekords 15:22,43 piederēja Innai Poluškinai un tika sasniegts 2003.gadā Rīgā.

Par uzvarētāju kļuva slovēniete Maruša Mišmaša Zrimšeka, kuras rezultāts bija 15 minūtes un 8,12 sekundes, otro vietu izcīnot uzvarētājas tautietei Klarai Lukanai.

Cita Latvijas skrējēja Invida Mauriņa 800 metru distancē ar rezultātu divas minūtes un 7,5 sekundes ierindojās 15.vietā 64 finišējušo sportistu vidū.

Uzvaru ar rezultātu divas minūtes un 4,72 sekundes izcīnīja Minhenes skrējēja Katarina Trosta.

Savukārt Latvijas šķēpmetējs Patriks Gailums svētdien Jokohamā izcīnīja otro vietu Pasaules Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") zelta līmeņa sacensībās, kamēr Līna Mūze ierindojās astotajā pozīcijā.

Savu tālāko metienu Gailums veica pēdējā sērijā, kad šķēpu raidīja 79,67 metru tālumā. Visi viņa bija ieskaitīti, bet nepārsniedza 80 metru robežu (67,96-73,10-71,99-77,41-76,07-79,67).

Par uzvarētāju kļuva Japānas šķēpmetējs Genki Deans, kurš savā labākajā mēģinājumā sasniedza 82,03 metrus, bet trešais ar 78,99 metriem bija vēl viens mājinieks Kendži Ogura. Startēja astoņi šķēpraiži no Japānas, Latvijas, Austrālijas, Francijas un Taivānas.

Sieviešu sacensībās Mūze pie ieskaitīta rezultāta tika tikai otrajā sērijā un 59,23 metru tāls raidījums viņai deva astoto pozīciju no deviņām šķēpmetējām.

Ar 64,10 metru tālu metienu uzvarēja austrāliete Makenzija Lita, otro vietu ieņēma jaunzēlandiete Torija Pītersa (63,26), bet trešā bija cita Austrālijas šķēpmetēja, divkārtējā pasaules čempione Kelsija Lī Bārbere (61,95). Aiz godalgotajām pozīcijām bez Mūzes palika vēl piecas Japānas sportistes.