2023. gada 12. maijs, 19:58

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta B apakšgrupas pirmajā spēlē Rīgā ar rezultātu 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) zaudēja Kanādas valstsvienībai.

Trešais periods

Trešā perioda ceturtajā minūtē pēc Džeriņa metiena tikai vārtu pārliktnis glāba Kanādas izlasi no zaudētiem vārtiem. Džeriņš savā nākamajā nomaiņā nopelnīja Latvijai iespēju spēlēt vairākumā, kurā neizdevās nostāties uzbrukuma zonā, toties vienādos sastāvos bija pāris momenti pie pretinieku vārtiem.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas sešas minūtes, Vīgers pie tālā vārtu stabiņa atrada Veleno, kurš panāca jau 5:0 kanādiešu labā. Divas minūtes vēlāk Latvijas hokejisti savā zonā zaudēja ripu un nespēja izvairīties no sesto vārtu zaudējumu, pretinieku rindās izceļoties Makbeinam.

60:00 Spēles beigas. Latvija zaudē Kanādai ar 0:6

59:00 Kanādieši raida ripu tukšos vārtos. Latvija zaudē 0:6

58:56 2 minūšu noraidījums Latvijai. #72 Jānis Jaks dodas atpūsties par augsti paceltu nūju.

53:58 Vārti. Latvija - Kanāda 0–5. Vārtus Kanādas izlases labā guva #90. Veleno Džo. (assistēja #52. Vēgars Makkenzijs).

51:15 Latvijas izlasei kārtējā labā vārtu gūšanas iespēja. Diemžēl bez rezultāta.

44:05 2 minūši sods Kanādai. #57 Maiers Tailers dodas uz noraidīto soliņa par augsti paceltu nūju.

42.35 Latvijas izlasei vārtu pārliknis!

Pēdējā perioda sākums.

PČ hokejā: Latvija pret Kanādu. 12.05.2023

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien, 12. maijā, Rīgā sāk pasaules čempionātu augstākajā divīzijā, pirmajā mačā stājoties pretī Kanādai.

56

Otrais periods

Jau otrās trešdaļas ievadā bīstams moments pretī vārtiem bija Ābolam, taču rezultātu mainīt neizdevās. Turpinājumā cīņa ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, Latvijas izlases laukuma galā sekmīgi spēlējot Šilovam.

Perioda septītajā minūtē Andris Džeriņš tika sodīts par rupjību un atstāja Latvijas izlasi mazākumā. Tā noslēgumā, pretiniekiem nostājoties uzbrukuma zonā, spēcīgu metienu vārtu stūrī izdarīja Vīgers - 3:0. Latvijas hokejisti periodu noslēdza ar četriem laukuma spēlētājiem, jo par spēli ar augstu paceltu nūju divu minūšu sodu saņēma izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Tāpat kā pirmajā periodā, arī otrajā latvieši aktivizējās trešdaļas otrajā pusē, taču izcēlās atkal pretinieki - 36.minūtē Blē no stūra meta ripu vārtu virzienā un tā no Šilova nonāca vārtos.

40:00 Otrā perioda beigas.

38:04 2 minūšu sods Latvijai. Uz noraidīto soliņa dodas #16 Kaspars Daugaviņš par augsti paceltu nūju.

35:12 Vārti! Latvija - Kanāda 0–4. Vārtus guva #79 Blaiss Samjuels (assistēja #19 Krebs Peitons un #77 Hants Breds).

28:17 Vārti. Kanādas izlases labā vārtus gūst Vēgars Makenzijs  (assistēja #22. Kvins Džeks un #73. Tofoli Tailers).

26:32 2 minūšo sods Latvijai. #25 Andris Džeriņš par rupjību.

24.35 Šilovs sekmīgi atvaira Kanādas uzbrukumu.

00:05 Rodrigo ābols neizmanto lielisku iespēju gūt vārdus.

Pirmais periods

Spēle iesākas ļoti neveiksmīgi meistarsacīkšu saimniekiem, jo jau 52.sekundē Ivaru Punnenovu pārspēja Krouzs, kurš pēc ātra uzbrukuma izkārtoja sev metienu un netraucēts raidīja ripu vārtos. Piektajā minūtē pēc Makenzija Vīgera metiena ripa rikošetā trāpīja pa Latvijas izlases spēlētāju un pēc tam tās lidojuma virzienu pielaboja Lotons - 2:0.

Pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem Punnenova vietā vārtos stājās Artūrs Šilovs. Perioda turpinājumā sekojošo mazākumu pēc Jāņa Jaka noraidījuma mājinieki izturēja un trešdaļas vidū Latvijas hokejisti pirmo reizi mačā nopietni apdraudēja kanādiešu vārtu drošību.

Septiņas minūtes pirms perioda beigām pēc pārkāpuma pret Robertu Mamčicu kanādiešus mazākumā atstāja Džeks Makbeins. Vairākumā spēcīgs un brīvs metiens padevās Rodrigo Ābolam, taču ripa tika raidīta virsū pretinieku vārtsargam Semjuelam Montebultam.

20:00 Pirmā perioda beigas. Latvija pēc pirmā perioda Kanādai zaudē ar 0:2.

12:57 2 minūšu sods Kanādai. Uz noraidīto soliņa dodas #11 Džeks Makbeins.

06:06. 2min sods Latvijai. Uz noraidīto soliņa dodas #72 Jaks Jānis par bloķēšanu.

04:56 minūte. Lautons Skots gūst vārtus Kanādas izlases labā (assistē #52 Vēgars Makenzijs un #5. Midltons Jakobs).

00:52 minūtē Krouss Lovsons Kanādas izlases labā gūst vārtus.

Latvijas un Kanādas spēles bijušas sīvas

Pēdējās divas Latvijas un Kanādas cīņas ir bijušas sīvas. 2018.gada pasaules meistarsacīkstēs Dānijā kanādieši uzvarēja tikai papildlaikā (2:1), bet pirms diviem gadiem Rīgā pirmajā čempionāta spēlē Latvija nākamos čempionus uzvarēja ar 2:0, vārtus gūstot Mikam Indrašim un Oskaram Batņam.

Latvijas hokeja fani pie arēnas gaida spēli pret Kanādu

Latvijas hokeja fani pie "Arena Rīga" pirms spēles ar Kanādu.

83

Latvijas izlases kapteinis būs Kaspars Daugaviņš, bet viņa asistentu lomas pildīs Rodrigo Ābols un Roberts Bukarts.

Hokeja fanu gājiens no Brīvības pieminekļa līdz "Arēnai Rīga"

Hokeja fanu gājiens no Brīvības pieminekļa līdz "Arēnai Rīga" pirms gaidāmās Latvijas un Kanādas izlašu spēles IIHF 2023. gada pasaules ...

60

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātā:

vārtsargi - Ivars Punnenovs ("Lausanne", Šveice), Kristers Gudļevskis (Ērnšeldsvīkas "MoDo", Zviedrija), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas "Canucks", AHL);

aizsargi - Uvis Jānis Balinskis (Liberecas "Bīlī Tygrži"", Čehija), Kristaps Zīle, Ralfs Freibergs, Jānis Jaks (visi - Litvīnovas "Verva", Čehija), Kārlis Čukste (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Roberts Mamčics ("Nove Zamky", Slovākija), Oskars Cibuļskis (Kladno "Rytīrži", Čehija);

uzbrucēji - Kaspars Daugaviņš (Izerlonas "Roosters", Vācija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Dans Ločmelis ("Lulea", Zviedrija), Miks Indrašis (Švenningenes "Wild Wings", Vācija), Renārs Krastenbergs (Stokholmas AIK, Zviedrija), Mārtiņš Dzierkals (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Rihards Bukarts (Klāgenfurtes "EC-KAC", Austrija), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Toms Andersons ("La Chaux-de-Fonds", Šveice"), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Roberts Bukarts (Vītkovices "Ridera", Čehija), Andris Džeriņš (Herningas "Blue Fox", Dānija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Rūdolfs Balcers (Sirakjūsas "Crunch", AHL).

Kanādas izlase pasaules čempionātā:

vārtsargi - Devons Levijs (Bufalo "Sabres", NHL), Sems Montambū (Monreālas "Canadiens", NHL);

aizsargi - Pjērs-Olivjē Žozefs (Pitsburgas "Penguins", NHL), Džastins Berons (Monreālas "Canadiens", NHL), Makkenzijs Vīgers (Kalgari "Flames", NHL), Tailers Maierss, Ītens Bērs (abi - Vankūveras "Canucks", NHL), Džeiks Volmens (Detroitas "Red Wings");

uzbrucēji - Kodijs Glass (Nešvilas "Predators", NHL), Džeks Makbeins, Losons Krauss (abi - Arizonas "Coyotes", NHL), Milans Lučičs, Tailers Tofoli (abi - Kalgari "Flames", NHL), Peitons Krebss, Džeks Kvinns (abi - Bufalo "Sabres", NHL), Skots Lātons (Filadelfijas "Flyers", NHL), Džeiks Neibors, Semijs Blezs (abi - Sentluisas "Blues", NHL), Džo Veleno (Detroitas "Red Wings"), Edams Fentili (Mičiganas Universitāte, NCAA).