RFS pretiniece "Fiorentina" zaudē pirmajā UEFA Konferences līgas pusfināla mačā
Šveiciešu uzbrucējs Zeki Amduni piespēlē uz priekšu.
2023. gada 12. maijs, 11:44

Latvijas futbola kluba RFS pretiniece UEFA Konferences līgas grupu turnīrā Florences "Fiorentina" ceturtdien savā laukumā cieta zaudējumu pirmajā pusfināla spēlē.

Florences klubs mājās ar 1:2 (1:0) zaudēja "Basel".

Septītajā minūtē bumba ielidoja mājinieku vārtos, taču Žana Kevina Augustēna gūtie vārti pēc video atkārtojuma noskatīšanās netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

19. minūtē labu Endija Diufa sitienu atvairīja mājinieku vārtsargs Pjetro Terračano.

25. minūtē pēc Kristiano Biragi izpildītā stūra sitiena Lukass Martiness Kvarta ar galvu pāradresēja bumbu Arturam Kabralam, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā, panākot 1:0.

71. minūtē izlīdzinājumu panāca Diufs, raidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī.

Mača kompensācijas laika otrajā minūtē uzvaras vārtus viesu labā pēc Dariana Malesa piespēles guva Zeki Amduni.

Otrā spēlē Londonā Vesthemas "United" mājās ar 2:1 (0:1) pārspēja Nīderlandes komandu Alkmāras AZ.

Viesi 42. minūtē izvirzījās vadībā pēc Taidžanī Reindersa tālsitiena vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Izlīdzinājumu Anglijas klubs panāca 67. minūtē pēc Mohameda Saīda Benrahmas izpildītā 11 metru soda sitiena, kas tika piešķirts pēc Metjū Raiena pārkāpuma.

76.minūtē mājinieki jau izvirzījās vadībā, Mičeilam Antonio no tuva attāluma ar galvu raidot vārtu vidū pie viņa atlēkušo bumbu.

Atbildes spēles pēc nedēļas notiks Bāzelē un Alkmārā.

UEFA Konferences līga ir Eiropas trešā ranga klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.

2022./2023. gada sezonas fināls notiks Prāgā.

Šī Konferences līgas sacensībām ir otrā sezona. Pirmajā sezonā "AS Roma" finālā Tirānā ar 1:0 uzvarēja Roterdamas "Feyenoord".

Tikmēr seškārtējā UEFA Eiropas līgas futbolā uzvarētāja "Sevilla" ceturtdien Turīnā pirmajā pusfināla cīņā spēlēja neizšķirti ar Turīnas "Juventus", bet savā laukumā uzvaru izcīnīja "AS Roma".

"Juventus" savā laukumā spēlēja 1:1 (1:0) ar "Sevilla".

Viesi vadībā izvirzījās 26. minūtē, kad aktīvais Lukass Okamposs piespēlēja bumbu soda laukumā Jusefam En-Nesiri, kurš ar sitienu vārtu vidū atklāja rezultātu.

Izlīdzinājumu mājinieki panāca vien kompensācijas laika septītajā minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles Pols Pogbā ar galvu pāradresēja bumbu Federiko Gati, kurš to ievirzīja vārtos.

"AS Roma" savā laukumā ar 1:0 (0:0) pieveica Leverkūzenes "Bayer".

Jau 36. minūtē Vācijas klubam bija jāveic maiņa, jo traumu guvušais aizsargs Odilons Kosunū nevarēja turpināt spēli. Viņu nomainīja Mičels Bakers.

Vārtus 63. minūtē ar sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī guva Edoardo Bove.

Atbildes spēles pēc nedēļas notiks Seviļā un Leverkūzenē.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgas grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona bija noslēgusies.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā.

Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes "Eintracht" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas "Rangers".