Eidukai Pasaules kausa distanču slēpošanā posmā 41. vieta sprintā
Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.
2023. gada 25. marts, 12:35

Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Pasaules kausa distanču slēpošanā posmā Lahti ieņēma 41. vietu sprintā, bet uzvaru izcīnīja norvēģiete Kristīne Stavosa Skistada.

Eiduka kvalifikācijā 56 sportistu konkurencē finišēja pēc trim minūtēm un 21,46 sekundēm, par 14,59 sekundēm atpaliekot no labākā laika īpašnieces zviedrietes Jonnas Sundlingas.

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē Eidukas rezultāts tika novērtēts ar 93,69 punktiem. Izslēgšanas cīņās iekļuva 30 ātrākās slēpotājas.

Uzvaru sestdien izcīnīja Skistada, svinot piekto panākumu karjerā. Viņa finālā trasi veica trīs minūtēs un 8,63 sekundēs.

Otrā 0,13 sekundes aiz uzvarētājas finišēja Sundlinga, trešā, Skistadai zaudējot 6,55 sekundes, - uzvarētājas tautiete Tīrila Udnesa Venga.

Sprinta disciplīnā par Pasaules kausa ieguvēju kļuva zviedriete Maja Dālkvista, kurai ar ceturto vietu sestdien pietika, lai apsteigtu līdzšinējo līderi šveicieti Nadīni Fēndrihu, kura sestdien finišēja devītā un sakrāja 937 punktus, par septiņiem punktiem piekāpjoties Dālkvistai. Trešā ar 813 punktiem finišēja Venga. Eiduka ar 205 punktiem izcīnīja 23. vietu.

Kopvērtējumā pirms pēdējām sacensībām svētdien par Pasaules kausa ieguvēju ar 1983 punktiem kļuva norvēģiete Tīrila Udnesa Venga, kura par 154 punktiem apsteidz amerikānieti Džesiju Diginsu. Diginsu vēl teorētiski var apsteigt somiete Kertu Niskanena, kura atpaliek par 99 punktiem un jau nodrošinājusi vismaz trešo vietu.

Eiduka ar 798 punktiem ieņem 20. vietu, bet Kitija Auziņa ar septiņiem punktiem - 155. vietu. Eiduka jau ir uzvarējusi U-23 vecuma grupā, kur tuvāko sekotāju Margrētu Bergani no Norvēģijas apsteidz par 387 punktiem.

Tikmēr Raimo Vīgants sestdien Lahti Pasaules kausa distanču slēpošanā posmā Lahti ieņēma 65. vietu sprintā klasiskajā stilā, bet Niks Saulītis finišēja 71. vietā, bet uzvaru sacensībās svinēja norvēģis Juhanness Klēbo.

Vīriešiem labāko rezultātu kvalifikācijā uzrādīja kopvērtējumā jau uzvarējušais Klēbo, kurš trasi veica divās minūtēs un 43,12 sekundēs.

Vīgants Klēbo zaudēja 15,54 sekundes, bet Saulītis 72 slēpotāju konkurencē norvēģim piekāpās 22,20 sekundes un ieņēma 71.vietu.

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē Vīganta rezultāts tika novērtēts ar 114,32 punktiem, bet Saulītis saņēma 163,32 punktus.

Izslēgšanas kārtā iekļuva 30 labākie slēpotāji.

Sprintā par Pasaules kausa ieguvēju ar 1261 punktu kļuva Klēbo. Francūzis Likā Šanavā ar 907 punktiem ieņēma otro vietu, bet norvēģis Ēvens Nortugs ar 843 punktiem - trešo vietu.

Vīgants ar 15 punktiem ierindojās 101. vietā.

Klēbo ar 2597 punktiem jau iepriekš bija nodrošinājis uzvaru sezonas kopvērtējumā. Viņš apsteidz tautieti Polu Golbergu, kurš ar 2133 punktiem jau nodrošinājis otro vietu, un itāli Federiko Pellegrīno, kurš ar 1597 punktiem jau nodrošinājis kristāla globusu par izcīnīto trešo vietu. Vīgants ar 15 punktiem ieņem 167. vietu.

Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien, kad slēpotāji sacentīsies 20 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu.