Prezentē Latvijas vīriešu futbola izlases jaunās formas un izziņo marta sastāvu

Martā pēc treniņnometnes Latvijas vīriešu futbola izlase aizvadīs pārbaudes spēli ar Īriju, kas izbraukumā paredzēta 22.martā. Savukārt pēc tam Latvijas ...

gallery icon
28
Futbols
2023. gada 16. marts, 16:28

Kazakevičs nosauc izlases mērķus un stāsta par izvēlēto kandidātu loku

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu futbola izlase būs aizvadījusi veiksmīgu 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu, ja spēs tikt pie punktiem mačos pret nomināli spēcīgākajiem pretiniekiem, preses konferencē teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Latvijas vīriešu futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijā spēkosies D apakšgrupā ar Velsu, Turciju, Horvātiju un Armēniju, visām pretiniecēm FIFA rangā atrodoties augstākās pozīcijas nekā Latvija. Kazakevičs norādīja, ka uzskatīs ciklu par izdevušos, ja Latvijas futbolisti spēs parādīt atzīstamu sniegumu visos mačos.

"Latvijas izlasei šis cikls būs veiksmīgs, ja varēsim paņemt punktus pret nomināli spēcīgākiem pretiniekiem. Mūsu mērķis ir arī apdzīt Armēniju turnīra tabulā, bet pret pārējām trīs komandām - kādā no spēlēm paņemt punktus. Tā ir laba iespēja sagatavoties arī UEFA Nāciju līgas C grupai," teica treneris.

foto: Zane Bitere/LETA
Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Martā Latvijas izlase aizvadīs treniņnometni, pēc kuras pirms pirmā Eiropas čempionāta kvalifikācijas mača vēl aizvadīs pārbaudes maču pret Īriju.

"Mums bija būtiski vienoties par pārbaudes spēli ar komandu, kas ļautu pielāgoties tādam pretiniekam, kam ir daudz lielākas spēles temps, meistarīgāki spēlētāji un stadionā ir attiecīgā atmosfēra ar pilnām tribīnēm," viņš skaidroja. "Primāri tā ir iespēja iespēlēt sastāvu un idejas spēlei pret Velsu. Visticamāk, ka izmantosim visas sešas maiņas."

Savukārt, runājot par izvēlēto izlases kandidātu loku, Kazakevičš izcēla, ka lielākoties tika saglabāts ierastais komandas kodols.

"Lielākā daļa komandas kodola jau ir veidojusies pēdējo divu vai trīs gadu laikā un no vienas puses tas paliek nemainīgs. Ir kādi spēlētāji, kuri vairs netiek izsaukti vai arī nebūs vairs pieejami," norādīja treneris, pieminot arī to, ka par savas karjeras beigām valstsvienībā dienu iepriekš paziņoja Igors Tarasovs.

Kazakevičs atklāja, ka viņam ir bijušas divas sarunas pirms treniņnometnes ar Raimondu Krolli, kurš šobrīd pārstāv Itālijas A sērijas vienību "Spezia", lai saprastu, cik gatavs spēlētājs būs palīdzēt Latvijas valstsvienībai, jo Spēcijas vienībā futbolists lielākoties mačus pavada uz rezervistu soliņa.

"Bija divas sarunas ar pašu Raimondu, bet ar kluba treneriem neesmu runājis, jo viņiem ir jārisina jautājums ar komandas kopējo situāciju turnīra tabulā un grūti sniegt kādu padziļinātu futbolista snieguma analīzi, ja viņš nespēlē," stāstīja treneris. "Mūsu fiziskās sagatavotības treneris komunicē ar Spēcijas fiziskās sagatavotības treneri, jo mums ir svarīgi saprast kādā viņš ir formā un kā viņš trenējas."

Pirms marta treniņnometnes sākuma Latvijas futbola virslīgā vēl tiks aizvadīta otrā spēļu kārta un Kazakevičs norādīja, ka arī tas futbolistiem palīdz labāk sagatavoties valstsvienības mačiem, jo tādējādi ne tikai tiek gūta spēļu prakse, bet arī sasniegta labāka fiziskā forma.

"Daudz labāk, ja ir šīs pirmās divas kārtas, jo arī komandas tam atbilstoši gatavojas. Mums tas ir daudz labāks risinājums izlases ziņā," viņš skaidroja "Satraukums par laikapstākļiem pirmajās spēlēs nebija. Tā bija vide, kurā mēs varējām novērot kā spēlētāji varēja pielāgoties, atrast pareizākos risinājumus. Jāspēj spēlēt dažādos laikapstākļos."

"Regulāra spēļu prakse izlases kontekstā var būt gan pluss, gan mīnuss. Kad spēlētājs daudz spēlē, viņš uz izlasi var atbraukt ar labu pārliecību, bet arī saguris. Citreiz var būt, ka tas, kurš kluba rindās spēlē mazāk, vairāk vēlēsies sevi pierādīt un dot signālu klubu trenerim, lai tiktu pie lielākas spēļu prakses," turpināja treneris.

Martā pēc treniņnometnes Latvijas vīriešu futbola izlase aizvadīs pārbaudes spēli ar Īriju, kas izbraukumā paredzēta 22.martā. Savukārt pēc tam Latvijas futbolisti sāks 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu, 28.martā Kārdifā spēkojoties ar Velsu.

Eiropas čempionāta D apakšgrupā Latvijas futbolisti bez Velsas stāsies pretī arī Horvātijai, Turcijai un Armēnijai.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts marta spēlēs:

Vārtsargi: Pāvels Šteinbors (RFS), Roberts Ozols ("Auda"), Nils Toms Puriņš ("Riga");

Aizsargi: Kaspars Dubra, Roberts Savaļnieks, Mārcis Ošs, Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins (visi - RFS), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomordijs (abi - "Riga"), Daniels Balodis, Emīls Birka (abi - "Valmiera");

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Jānis Ikaunieks (abi - RFS), Dāvis Ikaunieks ("Jablonec", Čehija), Andrejs Cigaņiks (Lodzas "Widzew", Polija), Eduards Emsis (Rogožinas "Egnatia", Albānija), Alvis Jaunzems, Renārs Varslavāns, Maksims Toņiševs (visi - "Valmiera"), Kristers Tobers (Gdaņskas "Lechia", Polija), Aleksejs Saveļjevs ("Auda"), Eduards Dašķevičs ("Riga");

Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis (Čenstohovas "Rakow", Polija), Roberts Uldriķis (Leuvardenas "Cambuur", Nīderlande), Raimonds Krollis ("Spezia", Itālija).