"VEF Rīga" ceturtajā ceturtdaļā pazaudē spēles pavedienu un piekāpjas spēcīgajai "Prometey"
"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais bija zviedru basketbolists Elaiža Klarenss.
2023. gada 11. februāris, 20:15

Sestdien "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) vadošo komandu duelī uzvaru izcīnīja Slobožanskas "Prometey", kamēr citā spēlē pagarinājumā pie panākuma tika "Ventspils".

LIBL līdervienība "Prometey" ar rezultātu 92:73 (25:19, 18:29, 17:18, 32:7) pārspēja "VEF Rīga", Ukrainas klubam izcīnot 14. uzvaru pēc kārtas.

Tuvojoties otrās ceturtdaļas beigām, rīdziniekiem izdevās ne tikai panākt neizšķirtu, bet arī izvirzīties vadībā, dodoties pārtraukumā ar piecu punktu pārsvaru. Arī trešajā ceturtdaļā vadību vēl spēja saglabāt "VEF Rīga", taču izšķirošās ceturtdaļas vidusdaļā rezultāts tapa neizšķirts - 70:70.

Mazāk nekā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām "Prometey" basketbolisti realizēja trīs tālmetienus, panākot deviņu punktu pārsvaru, ko līdz spēles beigām izdevās palielināt līdz 19 punktiem un izcīnīt panākumu.

Ukrainas kluba panākumu sekmēja Dalenta Stīvenss un Deivids Džons Kenedijs, kuri guva attiecīgi 22 un 21 punktu, bet vēl 14 punktus un sešas rezultatīvas piespēs pievienoja Keilebs Agada. Rīdziniekus no neveiksmes neglāba Elaiža Klarenss, kurš izcēlās ar 20 gūtajiem punktiem.

Tiekoties oktobra vidū, ar 81:71 uzvarēja "Prometey".

Savukārt "Ventspils" izbraukumā ar rezultātu 96:92 (12:25, 26:15, 16:19, 29:24, 13:9) pagarinājumā guva panākumu pār Tallinas "Kalev"/"Audentes".

Latvijas komandas rindās rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Kristaps Mediss un vēl 16 punktus pievienoja Linards Jaunzems. Tallinas vienībā ar 25 punktiem izcēlās Rains Veidemans.

Ventspilnieki uzvarējuši 15 no 22 mačiem un ir piektie, bet tallinieši ar četriem panākumiem 23 cīņās ir pirmspēdējā, 15.pozīcijā. Kurzemes komandai apvienotajā līgā ir sešu uzvaru sērija.

Vēl "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" Rūjienas vidusskolā ar rezultātu 56:96 (15:25, 6:23, 15:21, 20:27) piekāpās Igaunijas vadošajai komandai Tallinas "Kalev"/"Cramo".

Latvijas vienībā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Tervels Beks un 15 punktus guva Džastins Makols, kamēr pretinieku rindās ar 14 punktiem izcēlās Mārtiņš Meiers.

Valmierieši uzvarējuši četros no 23 mačiem un ir 14.pozīcijā, bet Tallinas komanda atrodas otrajā vietā ar 16 panākumiem 20 cīņās.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019. gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. "Final 4" turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils" basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti "VEF Rīga" basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja "Viimsi", bet bronzas godalgas izcīnīja "Parnu Sadam".