foto: Publicitātes foto
Jau pēc nedēļas Madonā sāksies Eiropas junioru čempionāts biatlonā
Citi sporta veidi
2023. gada 10. februāris, 11:00

Jau pēc nedēļas Madonā sāksies Eiropas junioru čempionāts biatlonā

Jauns.lv

Jau nākošās nedēļas trešdienā, 15. februārī, individuālo distanci, “Smeceres sils” trasē uzsāksies Eiropas junioru čempionāts biatlonā. Pirmajās Eiropas līmeņa biatlona sacensībās Latvijā dalību apstiprinājuši vairāk nekā 250 sportisti no 31 valsts. Nedēļas garumā paredzētas sacensības arī stafetēs, sprintā un iedzīšanā.

Sacensību nedēļā, otrdien, trasē tiks aizvadīti pirmie oficiālie treniņi, bet trešdien norisināsies pirmās ieskaites - sacensības distancē ar individuālo startu, attiecīgi, 15 un 12,5km. 11.30 paredzēts vīriešu starts, bet 15.00 – sieviešu.

Ceturtdien paredzētas sacensības divās disciplīnās: plkst. 11.30 jauktajā stafetē, kurā pārmaiņus savus etapus veic komandas divi puiši un divas meitenes, kā arī, plkst. 15.00 stafetē ar nosaukumu 1+1, kur komandu pārstāv tikai viens sportists un viena sportiste.

Piektdien abām grupām paredzēti oficiāli treniņi.

Sestdien, plkst. 11.30 juniori puiši mērosies spēkiem sprinta disciplīnā, veicot 10km distanci, bet juniorēm starti paredzēti plkst. 15.00, mērojot 7,5km attālumu.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien, ar iedzīšanas sacensībām. Plkst. 12.00 uz starta, veicot 12,5km distanci stāsies puiši, bet vēlāk pēcpusdienā, plkst. 15.00 uz starta līnijas stāsies juniores, veicot 10km distanci.

Junioru sacensību kalendārā Madonā notiekošais EČ ir sezonas ceturtās sacensības, kas vienlaikus dod punktus arī Nāciju junioru kausa izcīņā. Lielākā daļa sportistu uz sacensībām ieradīsies no Hānjas, Igaunijā, kur šonedēl norisināsies trešais junioru kausa posms. Eiropas atklātajā čempionātā junioriem savu dalību pieteikuši sekojošo valstu delegācijas: Austrālija, Austrija, Beļģija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Kanāda, Horvātija, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Apvienotā Karaliste, Vācija, Grieķija, Ungārija, Itālija, Kazahstāna, Latvija, Lietuva, Moldova, Mongolija, Polija, Rumānija, Slovēnija, Serbija, Šveice, Slovākija, Taizeme, Ukraina un ASV.

“Gatavošanās iegājusi pēdējā fāzē, šonedēļ sporta bāzē jau pilnā sparā norisinās iekārtošanās darbi. Eiropas līmeņa pasākums nozīmē spēt izpildīt virkni Starptautiskās biatlona federācijas prasību. Liels prieks, ka par čempionātu interesi izrādījis tik kupls valstu skaits, kas padarīs sacensības par krāšņām un interesantām no sportiskā aspekta. No organizatoriskās puses, uzņemt tik kuplu sportistu un pavadošā personāla skaitu, Madonas novadam ir liels izaicinājums. Tāpēc jāsaka paldies par atbalstu visiem, kas jau vairākus mēnešus aktīvi gatavo šo čempionātu. Liels palīgs ir novada un sporta bāzes lielā pieredze starptautisku sporta pasākumu uzņemšanā, tāpat, arī tikko kā noslēdzās lielas ziemas orientēšanās sacensības, ko par ļoti veiksmīgām atzina ar starptautiskā federācija,” stāsta čempionāta Sporta direktors un sacensību organizators Gundars Upenieks.

Biatloniste Sandra Buliņa: “Ņemot vērā, ka sacensību sezona rit pilnā sparā, viss gatavošanās periods tiek pielāgots sacensībām. Runājot par Madonā gaidāmo Eiropas čempionātu junioriem, no vienas puses, domāju, ka varam lepoties un ir liels gandarījums, ka Latvijā iespējams aizvadīt šāda mēroga biatlona sacensības, no otras puses, domāju, ka “mājiniekiem” tas radīs papildu spriedzi. Lai gan “Smeceres sils” ir ļoti interesanta trase, nevarētu teikt, ka tā man personīgi šķiet vienkārša, jo tajā ir vairāki gari nobraucieni, kā arī gari un ne tik gari kāpumi. Katrā ziņā, domāju, ka sacensības būs interesantas un izaicinošas, tāpēc tām atbilstoši gatavojamies.”

Saskaņā ar  Starptautiskās Biatlona savienības kalendāru, junioru sezona no 5. līdz 11. decembrim tika atklāta Itālijā, un no 12. līdz 17. decembrim turpinājās Austrijā. Vēl pirms Madonas, no 6. līdz 11. februārim, viens no sezonas posmiem norisināsies Hānjā, Igaunijā, turpināsies Madonā, bet, ar Pasaules junioru čempionātu, noslēgsies Kazahstānā.

Eiropas junioru čempionāta biatlonā organizators ir Starptautiskā Biatlona savienība un Latvijas Biatlona federācija, līdzfinansē Izglītības un zinātnes ministrija un Madonas novada pašvaldība.

Partneri: “Sportland”, “Mežu sili”, “RITC”. Čempionāta nedēļā paredzētas arī satiksmes organizācijas izmaiņas.

Papildu informācija: https://biathlonmadona.com.