foto: EPA/Scanpix
Krištopāns no nākamās sezonas atkal spēlēs Vācijas bundeslīgā
Šosezon Dainis Krištopāns ir arī starp pašiem rezultatīvākajiem EHF Čempionu līgas spēlētājiem.
Citi sporta veidi
2023. gada 12. janvāris, 14:19

Krištopāns no nākamās sezonas atkal spēlēs Vācijas bundeslīgā

Jauns.lv/LETA

Latvijas handbolists Dainis Krištopāns no nākamās sezonas pārstāvēs Vācijas handbola klubu "Melsungen", ziņo klubs.

Par garāko handbolistu pasaulē uzskatītais Krištopāns līgumu ar Vācijas klubu ir parakstījis līdz 2027. gadam. Vācijas bundeslīga tiek uzskatīta par spēcīgāko handobla nacionālo čempionātu pasaulē.

Kopš 2020. gada handbolists spēlē Parīzes "Saint-Germain" komandā, bet iepriekš pārstāvējis arī Ludzas "Latgols", Slovākijas klubu Prešovas "Tatran", Kataras komandu "Al-Rayyan", Brestas "Meshkov" no Baltkrievijas, Skopjes "Vardar" no Ziemeļmaķedonijas un Berlīnas "Fuchse" no Vācijas.

Latvijas izlases spēlētājs un 2019. gada Čempionu līgas uzvarētājs uz pilsētu pie Fuldas pārcelsies 2023. gada 1. jūlijā.

Komandā Krištopāns spēlēs ar savu ierasto desmito numuru.

"Šī, iespējams, ir viena no iespaidīgākajām vienošanām "Melsungen" vēsturē," par veiksmīgo darījumu saka kluba sporta direktors Mihaels Allendorfs.

Līgums ar Vācijas klubu būs spēkā līdz 2027. gada 30. jūnijam.

"Mūsu mērķis ir sevi tālāk attīstīt un celt spēles kvalitāti gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. To mēs jau esam sākuši darīt ar spēlētājiem, kurus piesaistījām gan pirms trenera Roberto Garsijas Parrondo amatā stāšanās, gan pēc tās. Tātad tuvākās nākotnes ietvari ir izveidoti," saka sporta direktors.

Viņš arī atklāj, ka Krištopānam Eiropas vadošie klubi piedāvājuši krietni ienesīgākus līgumus.

Tāpat klubs atzīmē faktu, ka šāda veida spēlētāju - kreiļi, labējie ārējie spēlētāji, kas ir bīstami pretinieku vārtiem un ir spēcīgi arī aizsardzībā - šobrīd tirgū ir ļoti maz.

Tiek atzīmēts, ka Krištopāns ļoti labi pārzina Parrondo sistēmu, jo abi kopā ar Skopjes "Vardar" uzvarēja Čempionu līgā.

Šosezon Francijas līgā Krištopāns līdz šim 15 spēlēs ir guvis 83 vārtus, un gandrīz 73 procenti metinu ir sasnieguši mērķi. Savukārt Čempionu līgā latvietis ar desmit spēlēs gūtajiem 60 vārtiem dala piekto vietu labāko vārtu guvēju sarakstā.

Labā atmiņā Krištopāns ir arī Vācijas izlasei, kuras 2020.gada Eiropas čempionāta uzvarā pār Latviju ar 28:27 Krištopāns guva septiņus vārtus.

32 gadus vecais handbolists 2020.gadā jau iepazinās ar Vācijas handbola bundeslīgu, īsu brīdi spēlējot Berlīnes klubā "Fuchsen".

Līdz 2009. gadam Krištopāns spēlēja dzimtās Ludzas komandā, 19 gadu vecumā pārejot uz Slovākijas klubu Prešovas "Tatran", kurā nospēlēja līdz 2015. gadam, sešreiz kļūstot par valsts čempionu un kausa ieguvēju.

Pēc tam divas sezonas spēlētas Baltkrievijas klubā Brestas "Meshkov", abās uzvarot gan valsts čempionātā, gan kausa izcīņā, tad trīs sezonas aizvadot Skopjes klubā, kur Parrondo vadībā viņš divreiz kļuva par valsts čempionu un reizi ieguva Maķedonijas kausu

Šosezon Parīzes klubs, kura sastāvā divreiz uzvarēts valsts čempionātā un kausa izcīņā, Francijas čempionātā ar 26 punktiem 15 mačos ieņem otro vietu 16 komandu vidū, bet Čempionu līgas A grupā ar 16 punktiem desmit cīņās ir pirmais.

2021. gadā PSG Čempionu līgā ieņēma trešo vietu, bet aizvadītajā sezonā iekļuva ceturtdaļfinālā.

Melzungenas klubs Vācijas čempionātā ar 20 punktiem 18 spēlēs ieņem sesto vietu 18 komandu konkurencē.