foto: Edijs Pālens/LETA
Latviju pametusī skeletoniste Zunte aizvadījusi pirmās sacensības Igaunijas sastāvā
Skeletoniste Dārta Zunte no šīs sezonas pārstāv Igauniju.
Citi sporta veidi
2022. gada 26. novembris, 16:08

Latviju pametusī skeletoniste Zunte aizvadījusi pirmās sacensības Igaunijas sastāvā

Jauns.lv/LETA

Bijusī Latvijas skeletoniste Dārta Zunte, kura no šīs sezonas pārstāv Igauniju, sestdien Vinterbergas trasē Vācijā Starpkontinentālā kausa posmā izcīnīja astoto vietu.

Zunte pirmajā braucienā uzrādīja astoto, bet otrajā septīto ātrāko laiku, divu braucienu summā ieņemot astoto vietu 15 skeletonistu konkurencē.

Viņa no uzvarētājas vācietes Žaklīnas Lellingas atpalika 2,21 sekundi.

Otro vietu ieņēma Lellingas tautiete Korina Leipolda, atpaliekot par 0,87 sekundēm, bet trešā bija amerikāniete Mistika Ro, uzvarētājai zaudējot 1,27 sekundes.

Zuntei, kura šonedēļ svinēja 22 gadu dzimšanas dienu, ir Latvijas un Igaunijas dubultpilsonība, jo daļa viņas ģimenes ir no Igaunijas.

Igaunijai nav kvotas Pasaules kausā, tādējādi Zuntei šajā sezonā vajadzēs startēt Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā. Zemākā ranga sacensībās iekrātie punkti dos iespēju kvalificēties Pasaules kausam, kur sportisti iegūst kvotas nevis sev, bet sevis pārstāvētajām valstīm.

Cīnoties Eiropas kausā un Starpkontinentālajā kausā, Zunte iepriekšējā sezonā nopelnīja Latvijai otro kvotu dalībai 2022./2023.g ada sezonas Pasaules kausā. Sezonu izlaižot Endijai Tēraudai, kura pievērsusies ģimenes dzīvei, abas kvotas paliks neizmantotas.

Zunte 2020./2021. gada sezonā debitēja Pasaules kausā, Sanktmoricā ieņemot 20.vietu un Insbrukā - 18. pozīciju. Eiropas kausā, kas skeletonā ir trešā ranga mači, Zunte ir izcīnījusi trīs godalgotās vietas Siguldas trasē, kur viņai ir labākais rezultāts arī Starpkontinetālajā kausā - piektā vieta.

Latvietei divreiz izcīnījusi sesto vietu pasaules junioru čempionātos (2017. gadā Siguldā un 2022. gadā Insbrukā).

Starpkontinentālā kausa sacensības ir otrās rangā pēc Pasaules kausa.

Savukārt Vācijas pilota Frančesko Frīdriha vadītais divnieks piektdien Vistleras trasē Kanādā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa pirmajā posmā bobslejā.

Frīdrihs ar stūmēju Aleksandru Šilleru bija ātrākie abos braucienos, divu braucienu summā sasniedzot rezultātu minūte un 42,22 sekundes.

Otrie ar 0,11 sekunžu atpalicību bija briti Breds Hols un Teilors Lorenss, trešie - uzvarētāju tautieši Johanness Lohners un Ereks Brukerts.

Pavisam startēja desmit ekipāžas.

Sestdien bobslejisti sacentīsies četriniekos.

Latvijas bobslejisti uz pirmajiem trim Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā nav devusies.

Decembra pirmās nedēļas nogalē plānots posms ASV trasē Pārksitijā, bert no 11. līdz 18.decembrim - citā ASV trasē Leikplesidā.

Pēc tam sportisti dosies uz Eiropu, kur no 3. līdz 8.janvārim cīnīsies Vinterbergas trasē Vācijā. Nākamie divi posmi plānoti citā Vācijas trasē Altenbergā, kur sportisti sacentīsies no 10. līdz 15.janvārim un no 17. līdz 22.janvārim. No 24.janvāra līdz 5.februārim plānots pasaules čempionāts Šveices trasē Sanktmoricā, bet pirms došanās uz Siguldu bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Īglsā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim.

Sezonas noslēgums plānots no 12. līdz 19. februārim Siguldā.