Babkinai desmit punkti uzvarētā FIBA Eirokausa spēlē
Elīna Babkina.
2022. gada 27. oktobris, 23:29

Latvijas basketboliste Elīna Babkina ceturtdien guva desmit punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa pirmajā spēlē un palīdzēja Ramlas "Eliztur" komandai izcīnīt uzvaru.

Izraēlas vienība mājās ar rezultātu 66:48 (8:13, 16:11, 21:14, 21:10) uzvarēja "Hatay" basketbolistes no Turcijas.

Babkina spēlēja 32 minūtes un 36 sekundes, grozā raidot divus no sešiem divpunktu metieniem un divus no septiņiem tālmetieniem. Latvietes rēķinā bija arī trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena kļūda, viena piezīme, viena pārtverta bumba, pozitīvs +/- rādītājs (+18) un septiņi efektivitātes koeficienta punkti.

Uzvarētājām 21 punktu guva Edena Rotberga, bet 17 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Šakirai Ostinai.

Tikmēr Ilze Jākobsone guva četrus punktus, viņas pārstāvētajai Izraēlas komandai Ašdodas "Maccabi" mājās ar 72:73 (20:18, 20:23, 16:18, 16:14) zaudējot Ģēras "Uni" no Ungārijas.
Jākobsone spēlēja 36 minūtes un 35 sekundes, grozā raidot divus no četriem metieniem divu punktu vērtībā, bet viņas vienīgai "trejacis" savu mērķi nesasniedza.

Vēl latviete izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, četrreiz pārkāpa noteikumus, pārtvēra vienu bumbu, tika pie negatīva +/- rādītāja (-5) un sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Vanesa Jasa iemeta trīs punktus, kamēr Spānijas vienība Sansevastjanas "IDK Euskotren" viesos ar 64:76 (14:24, 11:12, 20:18, 19:22) atzina Lionas ASVEL pārākumu.

Jasa, spēlējot 12 minūtes un 17 sekundes, bija precīza savā vienīgajā metienā aiz perimetra, bet aizmeta garām divus divpunktu metienus. Viņas kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, viena piezīme, divas kļūdas, trīs pārtvertas bumbas, pozitīvs +/- rādītājs (+1) un četri efektivitātes koeficienta punkti.

Vēl ceturtdien Venēcijas "Umana Reyer" ar Lauru Melderi pieteikumā mājās ar 85:69 (26:17, 21:18, 23:24, 15:10) uzvarēja Madrides "Estudiantes".

FIBA Eirokauss ir otrā ranga turnīrs aiz FIBA Eirolīgas un tajā šosezon spēlē sešas latviešu pārstāvētās komandas, katra savā apakšgrupā.

Eirokausa pamatturnīra sacensības norisinās divās reģionālās konferencēs, kurā katrā ir pa sešām grupām ar četrām komandām. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas divas labākās vienības un vēl pa četrām labākajām trešo vietu īpašniecēm katrā konferencē.