foto: AFP/Scanpix
Ostapenko un Gulbis zaudē pozīcijas pasaules rangā
Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko.
Citi sporta veidi
2022. gada 11. jūlijs, 11:55

Ostapenko un Gulbis zaudē pozīcijas pasaules rangā

Jauns.lv/LETA

Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā zaudējusi vienu vietu un atkāpusies uz 18. vietu.

Daniela Vismane pakāpusies par četrām vietām un ierindojas 267.pozīcijā, kamēr Darjai Semeņistajai izdevies uzlabot savas pozīcijas par 47 vietām, ieņemot 275.pozīciju.

Diāna Marcinkēviča zaudējusi 31 vietu (338.), bet Kamilla Bartone noslīdējusi par 94 vietām zemāk (474.). Anastasija Sevastova, kura nolēmusi ieturēt pauzi profesionālajā tenisā, zaudējusi 211 vietas (508.), kamēr Annai Ozerovai izdevies pacelties par četrām vietām augstāk (962.). Līga Dekmeijere atkāpusies par 29 vietām (1216.), Margarita Ignatjeva - par sešām vietām (1329.).

WTA ranga līderes godā joprojām ir poliete Iga Švjonteka, kura Vimbldonas čempionātā izstājās jau trešajā kārtā. Otro vietu atguva Igaunijas pirmā rakete Anete Kontaveita, bet grieķiete Marija Sakari uzlabojusi savas pozīcijas par divām vietām, pakāpjoties uz trešo vietu.

Nemainīgi ceturtajā vietā ir Paula Badosa no Spānijas, uz piekto vietu noslīdējusi tunisiete Onsa Žabēra, bet baltkrieviete Arina Sabaļenka saglabājusi sesto pozīciju. Uz septīto vietu pakāpusies amerikāniete Daniela Kolinsa, kurai seko viņas tautiete Džesika Pegula. Devītajā vietā ir spāniete Garvinje Mugurusa, kamēr labāko desmitnieku noslēdz Emma Radukanu no Lielbritānijas.

Dubultspēļu rangā Ostapenko pakāpusies vēl par divām pozīcijām un ieņem 14.vietu, Vismane ir par četrām vietām augstāk nekā pirms divām nedēļām un ieņem 208.pozīciju, bet Marcinkēviča zaudējusi divas vietas (219.). Par trīs vietām augstāk ir Bartone (333.), divu vietu kāpums ir Semiņistajai (441.), Dekmeijere zaudējusi astoņas vietas (1074.), par 12 vietām zemāk ir Ignatjeva (1139.), kamēr Sevastova atkāpusies vēl par 16 vietām (1387.) un Ozerova zaudējusi 20 pozīcijas (1488.).

Tikmēr Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā zaudējis 30 vietas un ieņem 379. pozīciju.

Latvijas otrā rakete Roberts Štrombahs piedzīvojis 12 vietu kritumu un ieņem 620. pozīciju, bet Mārtiņš Podžus ir par sešām vietām augstāk nekā pirms nedēļas (910.).

Kārlis Ozoliņš pakāpies par 24 vietām (1316.), Mārtiņš Rocēns ir par 28 vietām augstāk un ieņem dalītu 1570.pozīciju, bet Artūrs Lazdiņš pakāpies par 26 vietām (dalīta 1672.), kamēr Jānis Podžus uzlabojis vietu rangā par 23 pozīcijām (dalīta 1886.).

Līderpozīcijās joprojām atrodas neitrālais sportists Daņiils Medvedevs. Otro vietu ieņem Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, bet uz trešo vietu pakāpies spānis Rafaels Nadals.

Tāpat vienas vietas kāpumus izdevies grieķim Stefanam Cicipam, norvēģim Kasperam Rūdam un spānim Karlosam Alkarasam, ieņemot attiecīgi ceturto, piekto un sesto vietu. Neskatoties uz triumfu Vimbldonas čempionātā, serbs Novaks Džokovičs piedzīvojis četru vietu kritumu, atkāpjoties uz septīto pozīciju.

Nemainīgi astotajā un devītajā vietā ir attiecīgi neitrālais sportists Andrejs Rubļevs un kanādietis Fēlikss Ožē-Aljasims, bet labāko desmitnieku noslēdz itālis Janniks Siners, kurš ir par trīs vietām augstāk nekā iepriekš.

Latvijas pirmais numurs dubultspēļu rangā ir Štrombahs, kurš zaudējis 32 pozīcijas un ieņem 666.vietu. M.Podžus atkāpies par divām vietām (717.), kamēr Ozoliņam padevies vienas vietas kāpums (841.). J.Podžus pakāpies par astoņām vietām (1328.), kamēr Rocēns ir par 23 vietām augstāk nekā iepriekš (dalīta 1634.).

Pasaules ranga līderis ir brits Džo Salsberijs, kuram seko ASV tenisists Radžīvs Rems un argentīnietis Horasio Zebaljoss.