Latvijas izlase pasaules U-18 hokeja čempionāta otrajā spēlē piekāpjas Somijai
2022. gada 24. aprīlis, 18:45

Latvijas izlase svētdien Vācijas pilsētā Kaufbeirenē pasaules U-18 hokeja čempionāta elites divīzijas otrajā spēlē piekāpās vienaudžiem no Somijas.

Latvija ar rezultātu 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) zaudēja Somijai.

Spēles 12.minūtē vispirms vadībā izvirzījās Somija, vārtus gūstot Kasperam Haltunenam.

Trešdaļas turpinājumā abas komandas apmainījās ar noraidījumiem, taču 41 sekundi līdz pirmā perioda beigām neizšķirtu panāca Dans Ločmelis, kurš veiksmīgi izpildīja soda metienu.

Otrā perioda ievadā mazāk nekā minūtes laikā Somijas hokejisti guva divus vārtus, kam sekoja Latvijas vārtsargu maiņa, Deivu Rolovu nomainot Linardam Feldbergam.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Latvijas hokejisti tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču tas netika izmantots, un neilgi pēc vairākuma beigām otros vārtus šajā spēlē guva Haltunens, panākot rezultātu 4:1.

45.minūtē noraidījumu nopelnīja Elvis Laskovs, kam 55.minūtē sekoja vēl viens Latvijas noraidījums, šoreiz divas minūtes nopelnot Rodžeram Bukartam.

Grupas pirmajā spēlē sestdien Latvija sagādāja sensāciju, ar 3:2 apspēlējot Zviedriju, bet Somija ar 6:2 pārspēja Šveici.

Pēdējā pārbaudes spēlē trešdien Latvijas U-18 izlase Čehijā ar 1:5 piekāpās mājiniekiem. Vienīgos vārtus Latvijai šajā mačā guva Otto Poļakovs.

Pirms tam jaunieši ar 1:10 un 0:6 zaudēja Latvijas pieaugušo izlases kandidātiem. Vienīgos vārtus guva Raivis Strazdiņš.

Decembra vidū Somijas pilsētā Kajānos Latvijas jaunieši Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā ar 1:5 piekāpās Somijai, ar 3:9 - Čehijai, ar 0:3 - Krievijas Olimpisko atlētu komandai un ar 1:2 - Baltkrievijai.

Pasaules čempionāts elites divīzijā Vācijas pilsētās Kaufbeirenē un Landshūtā norisināsies no 23.aprīļa līdz 1.maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 28.aprīlī, bet pusfināli - divas dienas vēlāk. Spēle par trešo vietu un zelta mačs paredzēts 1.maijā.

Otrdien Latvija pēdējā grupas spēlē tiksies ar Šveici.

A grupā iekļauta Kanāda, Vācija, ASV un Čehija.

Tā kā Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) no starptautiskajām sacensībām diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas hokejistus, šogad desmit komandu vietā par medaļām sacentīsies astoņas.

Šogad no spēcīgāko komandu divīzijas neizkritīs neviena komanda.

2020.gadā Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U-18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika, bet 2021.gadā Latvija cieta četrus zaudējumus un bez gūtiem punktiem palika pēdējā. Spēle par devīto vietu, kā arī par vietas saglabāšanu līgā nenotika, jo neviena komanda elites divīziju neatstāja.

Turnīrā trenerim Oļegam Sorokinam palīdz Herberts Vasiļjevs un Juris Ozols, kā arī vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionāta elites divīzijā:

vārtsargi: Deivs Rolovs (Hokeja skola "Rīga"), Linards Feldbergs ("Pirāti"), Markuss Brants ("Kurbads");

aizsargi: Pēteris Bulāns, Mārtiņš Krūklītis, Alekss Simanovičs, Dario Mackevičs (visi - Hokeja skola "Rīga"), Kristers Urbanovičs (Oulu "Karpat", Somija), Renarts Bērziņš ("Pirāti"), Elvis Laškovs ("Tukums"), Viktors Kurbaka ("Dinaburga");

uzbrucēji: Rainers Dārziņš ("Rīga", MHL), Rainers Rullers, Otto Poļakovs, Ēriks Mateiko, Raivis Strazdiņš (visi - Hokeja skola "Rīga"), Kristers Zvagulis ("Odense", Dānija), Markuss Streikišs ("Taby", Zviedrija), Rodžers Bukarts (Cīrihes "Lions", Šveice), Erasts Nazarenko ("Karlskoga", Zviedrija), Dāvis Borozinskis (Korpuskristi "IceRays", NAHL), Dans Ločmelis, Sandis Vilmanis (abi - "Lulea", Zviedrija), Emīls Veckaktiņš ("Lugano", Šveice), Dāvids Livšics ("Kurbads").