Lauris Kaparkalējs izcīna Latvijai vēsturisku zeltu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē

Latvijas distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs Somijā izcīnīja pirmo vietu sprintā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē.

gallery icon
2022. gada 24. marts, 13:49

Distanču slēpotājs Kaparkalējs izcīna Latvijai zeltu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē

Latvijas distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs ceturtdien Somijā izcīnīja pirmo vietu sprintā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē.

Šī Latvijas sportistiem ir trešā medaļa starptautiskās slēpošanas augstākā līmeņa sacensības. Vispirms 2009. gadā Rinalds Kostjukovs izcīnīja bronzu sprintā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē, bet šogad U-23 pasaules čempionātā bronzas godalgu 10 kilometru klasikā izcīnīja Patrīcija Eiduka.

Sprinta kvalifikācijā Kaparkalējs ieņēma otro vietu, bet Edijs Eiduks ierindojās 28. vietā, abiem kvalificējoties pamatsacensībām.

Distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs pēc finiša.

Rainers Paeglis kvalifikācijas sacensības noslēdza 39.vietā, nekvalificējoties sprinta sacensību ceturtdaļfinālam.

Ceturtdaļfinālā Kaparkalējs ceturtajā slēpojumā bija ātrākais, bet pusfinālā ieņēma trešo vietu, ar ko pietika, lai nodrošinātu vietu finālā, kurā viņš ieņēma pirmo vietu, apsteidzot Somijas slēpotāju Ilki Melnitu tikai par 0,4 sekundēm.

Latvijas jaunie slēpotāji Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Vuokatti

Eiduks piektajā ceturtdaļfināla slēpojumā ieņēma ceturto vietu, neiekļūstot pusfinālā.

Savukārt sieviešu konkurencē kvalifikācijas sacensībās Samanta Krampe ieņēma 11.vietu un kvalificējās pamatsacensībām, kamēr Katrīna Bērziņa ierindojās 61.pozīcijā un nekvalificējās.

Ceturtdaļfinālā Krampe pirmajā slēpojumā bija ceturtā un neiekļuva pusfinālā.

Sieviešu konkurencē sprintā uzvarēja Zviedrijas slēpotāja Tūve Ēriksone, bet otro vietu ieņēma viņas tautiete Elīna Nēslunda.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē līdz 25.martam norisinās Somijas pilsētā Vuokati. Šajā ziemas festivālā Latviju pārstāvēs 18 jaunie sportisti piecos sporta veidos - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.