Laksai 11 punkti zaudētā FIBA Eirolīgas mačā
Latvijas basketboliste Kitija Laksa.
2022. gada 19. februāris, 23:27

Latvijas basketboliste Kitija Laksa sestdien Stambulā guva 11 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē, viņas pārstāvētajai Skio "Famila" komandai ciešot zaudējumu izbraukumā.

Latvijas izlases kādreizējā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā "Famila" viesos ar 65:82 (2:28, 23:9, 26:20, 14:25) piekāpās Stambulas "Fenerbahce".

Pēc katastrofālā sākuma viešņas atspēlējās, četras minūtes un 20 sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām pēc Džordžijas Sotanas divpunktu metiena vienīgo reizi spēlē izvirzoties vadībā ar 46:45. Tomēr, pēc 52:51 savā labā mājinieces atbildēja ar vēl vienu izrāvienu (15:0), ko viešņas vairs nespēja neitralizēt.

Laksa spēlēja 22 minūtes un 49 sekundes, grozā raidot vienu no četriem divpunktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Viņa arī vienreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, nopelnīja četras personiskās piezīmes, kā arī tika pie +/- rādītāja -10 un efektivitātes koeficienta trīs.

Skio komandā 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Daimonda Dešīldsa, Sandrīne Gruda sakrāja 14 punktus un 12 atlēkušās bumbas, bet Sotana arī guva 11 punktus.

Mājiniecēm 24 punkti un sešas atlēkušās bumbas tika Satū Sabalī, bet 16 punktus sakrāja Olcaja Čakira.

B grupā "Famila" ar bilanci 8-6 ieņem trešo vietu, bet "Fenerbahce" ar 11 uzvarām ir grupas līdere.