Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Indulis Bikše pirms četriem gadiem Latviju pārstāvēja Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. (Foto: Sergei Bobylev/TASS/Scanpix)

Intrigas par slēpošanas olimpiskajām kvotām turpinās: Indulis Bikše par federācijas tēla graušanu uz Pekinu nebrauks 2

Citi sporta veidi
20. janvārī 13:26 2022. gada 20. janvārī 13:26 | Papildināts, 20. janvārī 16:16
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Slēpošanas federācija (LSF) Induļa Bikšes vietā apstiprinājusi Robertu Slotiņu dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs, apstiprināja LSF valdes loceklis Jānis Puida, kurš ir atbildīgs par distanču slēpošanu.

Savukārt pats Bikše pret lēmumu iebildis Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK), cerībā, ka varēs atgūt sākotnēji piešķirto kvotu.

LOK ceturtdien sociālajos tīklos pavēstīja, ka piektdien Izpildkomitejas sēdē tiks uzklausīta gan LSF vadība, gan Induļa Bikšes treneris un pārstāvis Zintis Bikše. Pēc tam arī tiks pieņemts lēmums par pēdējo slēpošanas kvotu Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Vēl nedēļas sākumā Latvijas kvotas tika piešķirtas vadošajam slēpotājam vīru konkurencē Raimo Vīgantam un Bikšem, taču vēlāk tika pieņemts atlikt otrās kvotas piešķiršanu.

Kā skaidro Puida, Bikšem kvota nav piešķirta par nepatiesu ziņu sniegšana presē un federācijas tēla graušanu. Slēpotāja komandai ar LSF nav labas attiecības un, kā šonedēļ ziņoja laikraksts "Latvijas Avīze", par pēdējām domstarpībām finanšu jautājumos sportista tēvs un treneris Zintis Bikše konsultējies policijā.

"Bažas, ka viņa rīcība olimpiskajās spēlēs radīs negatīvu ietekmi uz komandas mikroklimatu, varētu nest negodu ne tikai LSF, bet Latvijas komandai kopā, kas grautu Latvijas tēlu kā tādu," norāda LSF pārstāvis.

Biatlonists Roberts Slotiņš ticis pie olimpiskās kvotas slēpošanā. (Foto: imago images/Beautiful Sports/Scanpix)

Strīds esot par to, ka slēpotājs no federācijas nav saņēmis finansējumu, lai gan Madonas pašvaldība pārskaitījusi LSF četrus tūkstošus eiro par četriem tās sportistiem, no kuriem katram pienākas pa tūkstotim. Savukārt Puida laikrakstam norādīja, ka nauda esot pieejama un citiem mērķiem netiek tērēta, bet sportists pats neesot pieteicies, ne pieprasījis avansā, ne atskaitījies par izdevumiem.

Bikše aģentūrai LETA norādīja, ka tikai trešdien pats no medijiem uzzinājis, ka ir izņemts no olimpisko spēļu dalībnieku pulka.

"Šorīt saņēmu elektroniskā pasta vēstuli, ka vakar viņi sasaukuši valdes ārkārtas sēdi, kurā nolemts atdot kvotu nākamajam sportistam rangā, jo es esot sniedzis medijiem nepatiesas ziņas un varētu radīt nelabvēlīgu mikroklimatu. Nekas tāds jau nepamatots tur nebija, viss bija taisnība. Pat, ja nebūtu, vai tas ir īstais iemesls, lai atņemtu kvotu?" stāstīja Bikše, norādot, ka kvalifikācijā bijis krietni priekšā Slotiņam.

"Gaidu kādu atbildi no olimpiskās komitejas, vai viņi akceptēs federācijas lēmumu. Šodien aizsūtīju e-pastu, pagaidām atbildes nav," turpināja Bikše.

Saistītās ziņas

Slēpošanas federācija tomēr iekļauj Baibu Bendiku Latvijas komandas sastāvā
Otrus labākos rezultātus sasniegušajai biatlonistei Bendikai neatrodas vieta Latvijas slēpošanas komandā 2
Slēpotāja Patrīcija Eiduka: "Nekad nedomā, ka tavs pretinieks ir stiprāks par tevi"

Sieviešu konkurencē kvotas piešķirtas Patrīcijai Eidukai, Kitijai Auziņai, Esterei Volfai, Samantai Krampei un Baibai Bendikai.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20. februārim.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti stipri apšauda Slovjansku 22
Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 10
Lietuvu satricina traģēdija Šauļos - pie konteineriem atrasta 15 gadu veca mirusi meitene
Skatīt visus komentārus