Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

14. janvārī 22:43 2022. gada 14. janvārī 22:43
Latvijas labākā daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva treneris Stefans Lambjēls pēc sportista uzstāšanās Eiropas čempionātā un trešās vietas izcīnīšanas nespēja novaldīt savas spēcīgās emocijas. Trenera neviltoto prieku fiksēja aculiecinieki.

Jau vēstīts, ka Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs piektdien Tallinā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnīja trešo vietu.

Stefans Lambjēls tiek uzskatīts par vienu no visu laiku graciozākajiem daiļslidotājiem, kurš ar savu izjusto slidojumu savulaik spēja izcīnīt sudrabu medaļu Turīnas olimpiskajās spēlēs un divreiz uzvarējis arī pasaules čempionātos, kā trīs reizes kļuvis par Eiropas vicečempionu. Tagad viņa panākumiem pietuvojies arī latvietis Deniss Vasiļjevs.

Interesanti, ka Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Lambjēls trenēja vēl vienu Latvijas pārstāvi Diānu Ņikitinu, kuras priekšnesums un tērps tika pamanīts visā pasaulē.

Piektdien izvēles jeb garajā programmā Vasiļjevs izcīnīja trešo vietu 24 dalībnieku konkurencē.

Viņš summā saņēma 181,84 punktus. Par tehniskajiem elementiem daugavpilietis saņēma 93,12 punktus, bet par programmas komponentēm - 88,72 punktus.

Saistītās ziņas

Lambjēls: "Kad Deniss apgūs četrkāršos lēcienus, viņš nonāks sporta veida virsotnē"
Olimpiskais čempions liek noprast, ka mūsu daiļslidošanas zvaigznes Vasiļjeva treneris ir gejs
Lambjēls: "Ar Vasiļjevu un Ņikitinu turpināšu strādāt, kamēr vien būšu viņiem vajadzīgs"

Pirmo vietu izvēles programmā izcīnīja Krievijas daiļslidotājs Marks Kondratjuks, kurš sakrāja 187,5 punktus, bet otrajā vietā ierindojās itālis Daniels Grasls.

Kopvērtējumā Latvijas daiļslidotājs ieņēma trešo vietu ar summā sakrātiem 272,08 punktiem.

Savukārt Eiropas čempionātā pirmo vietu izcīnīja Kondratjuks ar 286,56 punktiem, bet pie sudraba medaļas tika Grasls ar 274,48 punktiem.