Kamerūnas futbolisti izcīnījuši pagaidām graujošāko uzvaru Āfrikas Nāciju kausā
Interesanti, ka mājiniece Kamerūna savus līdzšinējos mačus ir uzvarējusi ar 2:1 un 4:1, divas spēles noslēgušās ar bezvārtu neizšķirtu, bet pārējie 10 mači beigušies ar rezultātu 1:0.
2022. gada 14. janvāris, 10:04

Kamerūnas futbola izlase ceturtdien Jaundē izcīnīja pārliecinošu uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas otrajā spēlē, kamēr Burkinafaso svinēja pirmo uzvaru turnīrā.

Kamerūna ar 4:1 (1:1) pārspēja Etiopiju.

Tiesa, jau ceturtajā minūtē pēc precīza Davas Hotesas sitiena vadībā izvirzījās etiopieši - 1:0.

Tomēr mājinieki atbildēja ar četriem precīziem raidījumiem, rezultātu izlīdzinot jau trīs minūtes vēlāk. to paveica Karls Toko Ekambi, kurš savus otros vārtus spēlē guva 67.minūtē.

Divus vārtus mājinieku labā guva arī Vensāns Abubakars, izceldamies 53. un 55.minūtē.

Grupas otrajā spēlē ceturtdien Kaboverde ar 0:1 (0:1) piekāpās Burkinafaso.

Vārtus 39.minūtē guva Asans Bands.

Pēc divām kārtām A grupā seši punkti ir Kamerūnai, pa trim - Burkinafaso un Kaboverdei, bet bez punktiem ir Etiopija.

Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Kā šonedēļ paziņoja Āfrikas Futbola konfederācija (CAF), tad Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiks Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu "2021 Africa Cup of Nations".

2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.