foto: Zumapress/Scanpix
Katara ļaus F-1 pilotiem brīvi paust viedokli par pretrunīgiem jautājumiem
Lūiss Hamiltons.
Citi sporta veidi
2021. gada 26. oktobris, 16:15

Katara ļaus F-1 pilotiem brīvi paust viedokli par pretrunīgiem jautājumiem

Jauns.lv / LETA

Nākamajā mēnesī Katarā gaidāmo Pirmās formulas (F-1) "Grand Prix" sacensību laikā piloti brīvi varēs paust savu viedokli par pretrunīgiem jautājumiem, piemēram, cilvēktiesībām, paziņojis Kataras Motoru un motociklu federācijas prezidents Abdulrahmans al Mannai.

Pieaugot sportistu sociālajam aktīvismam, vairāku valstu futbola izlases kritizējušas Persijas līča valsti saistībā ar attieksmi pret ārvalstu strādniekiem.

21. novembrī Katarā notiks F-1 "Grand Prix" izcīņa, bet pēc gada norisināsies Pasaules kausa futbolā spēles.

Mannai ziņu aģentūrai AFP paziņoja, ka "ar prieku atbalstām pilotus, kas savās platformās pauž savu viedokli".

"Mēs Katarā to neuzskatām par problēmu, jo viņi brīvi var teikt, ko vien vēlas," piebilda motoru sporta veidu federācijas prezidents.

Viņš piebilda, ka Katara bijusi atvērta kritikai un pēdējo gadu laikā ir uzlabojusi strādājošo apstākļus valstī.

"Esam panākuši labu progresu. Protams, tā vēl nav nevainojama sistēma, tomēr mūsu atvērtība un sadarbošanās ar starptautiskajām organizācijām ir palīdzējusi kļūt labākiem," klāstīja Mannai.

Ilggadējā "Moto GP" rīkotāja Katara pagājušajā mēnesī apņēmās noorganizēt F-1 posmu atceltā pandēmijas dēļ jau otro gadu pēc kārtas Austrālijas "Grand Prix" vietā. Tāpat Katara ir parakstījusi līgumu uz desmit gadiem par F-1 sacensību rīkošanu, sākot ar 2023. gadu.

Pašreizējais F-1 čempions Lūiss Hamiltons ir kustības "Black Lives Matter" aktīvists, arī četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels aktīvi pauž viedokli par dažādiem sociāliem jautājumiem.

Šogad Norvēģijas, Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes futbola izlases pirms 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm protestējušas pret Kataru.

Reaģējot uz kritiku, Katara ir atcēlusi noteikumus, kas liedz ārvalstu darbiniekiem mainīt darba devēju, atcēlusi prasības, lai cilvēks varētu aiziet no darba, kā arī ieviesusi minimālās algas likmi 1000 riālu (240 eiro) mēnesī.

2021. gada F-1 sezona noslēgsies ar trīs posmiem Tuvajos Austrumos, pēc sacensībām Lusailā 5. decembrī notiks valsts vēsturē pirmā "Lielās balvas" izcīņa Saūda Arābijā un 12. decembrī sezona beigsies ar Abū Dabī "Grand Prix" AAE.

Kataras "Moto GP" izmantotā Lusailas trase ir viegli pielāgojama F-1 vajadzībām. Turklāt organizatori cer, ka tribīnes būs skatītāju pilnas. Skatītājiem būs jāuzrāda apliecinājums par Covid-19 vakcināciju vai izslimošanu.

Mannai piebilda, ka reģionā ir noteikts alkohola aizliegums, tādēļ uzvarētāji neatkorķēs šampanieša pudeli.

"Mums ir savas vērtības un kultūra, un mēs cienām citu kultūru," viņš teica. "Mēs apbalvošanas laikā neizmantosim šampanieti vai alkoholiskos dzērienus, bet izmantosim alternatīvas pilotu sumināšanai," piebilda Kataras motoru sporta veidu federācijas prezidents.

2022. gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026. gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.