Smaiļotājs Akmens izcīna bronzas medaļu pasaules čempionātā
Smaiļotājs Roberts Akmens.
2021. gada 19. septembris, 12:43

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens svētdien Kopenhāgenā pasaules čempionātā (PČ) smaiļošanas un kanoe sprintā izcīnīja bronzas medaļu 200 metru distancē.

Akmens A finālā distanci veica 34,95 sekundēs, čempionam Andrea di Liberto no Itālijas zaudējot 0,16 sekundes. Otrās vietas ieguvējs Peters Menings no Zviedrijas bija 0,14 sekundes ātrāks par latvieti.

Cīņa finālā bija gana spraiga, jo pirmie astoņi atlēti finišēja 0,52 sekunžu robežās. Ceturtajā pozīcijā finišējušais polis Jakubs Stepuns latviešu sportistam zaudēja 0,11 sekundes.

A finālā startēja deviņi sportisti, bet kopumā 200 metros šajā ieskaitē piedalījās 28 smaiļotāji.

Tokijas olimpisko spēļu sacensībās Akmens 200 metru sprintā izcīnīja astoto vietu. Parīzes olimpisko spēļu programmā šīs distances nebūs.

Savukārt divnieks Aldis Vilde/Aleksejs Rumjancevs svētdien A finālā 500 metru distancē finišēja priekšpēdējā, astotajā, vietā. Latvijas sportisti 500 metrus airēja vienā minūtē un 31,21 sekundē, zeltu izcīnījušajiem spāņiem Markusam Valsam/Rodrigo Hermadem zaudējot 2,17 sekundes, bet bronzas medaļas pozīcija bija 1,12 sekunžu attālumā.

Divnieku 500 metru sacensībās kopumā piedalījās 25 laivas.

Tikmēr Madara Aldiņa svētdien 500 metru sacensību B finālā ieņēma devīto vietu, finišējot divās minūtēs un 0,69 sekundēs. Viņa čempionātu noslēdza 18.vietā starp 24 startējušajām smaiļotājām.

Latviju pasaules čempionātā smaiļošanas un kanoe sprintā pārstāvēja smaiļotāji Akmens, Rumjancevs, Vilde un Aldiņa. Meistarsacīkstes noslēgsies svētdien.