Lidostā sagaidīta Tokijas paralimpisko spēļu sudraba un bronzas medaļu ieguvēja Diāna Dadzīte

2. septembra vakarā no Tokijas paralimpiskajām spēlēm lidostā "Rīga" ieradās Diāna Dadzīte, kura sev līdzi atveda sudraba un bronzas medaļas.

129
2021. gada 2. septembris, 19:50

"Mēs lepojamies ar Jums!" tā 2. septembra vakarā, sagaidot četrkārtējo paralimpisko medaļnieci Diānu Dadzīti Rīgas lidostā, uzsvēra valsts amatpersonas un citi sagaidītāji. Diāna Dadzīte Tokijas paralimpiskajās spēlēs Latvijai izcīnīja divas medaļas - sudraba medaļu diska mešanā un bronzas medaļu šķēpa mešanā.

Jauns.lv jau ziņoja, ka diska mešanā viņa pārspēja savu karjeras labāko rezultātu, aizmetot šķēpu 25,02 metrus tālu. Savukārt šķēpa mešanā Diāna Dadzīte, aizmetot to 24,22 metrus tālu, uzstādīja jaunu paralimpisko rekordu veselības grupā F-55 un par 96 cm pārspēja paralimpisko rekordu šķēpmešanā, ko viņa uzstādīja 2016. gada Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs, kad izcīnīja zelta medaļu.

Diānu un paralimpiskās vienības fizioterapeiti un uztura speciālisti Signi Rinkuli lidostā sagaidīja un apsveica izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, labklājības ministrs Gatis Eglītis, Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Laila Jurcēna, Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsora "Mēness aptieka" vadības pārstāvis Dins Šmits, kā arī citi sagaidītāji.

Sveicēji novēlēja Diānai pēc ilgā un grūtā darba tagad veltīt laiku sev un atpūsties. Paralimpiskās kustības ģenerālsponsora "Mēness aptieka" vadības pārstāvis Dins Šmits, norādīja, ka diez vai pasaulē ir daudz tādu cilvēku, kuri, gandrīz par metru pārspējot rekordu, saka, ka tas vēl nav gana labi, un uzteica Diānas apņēmību, gribasspēku un stingro mērķtiecību.

Diānai šīs bija 2. paralimiskās spēles. 2016. gada paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro viņa izcīnīja zelta un bronzas medaļas (šķēpa mešana un diska mešana). Viņa ir arī vairākkārtēja pasaules un Eiropas čempione.

Diāna Dadzīte Tokijas paralimpiskajās spēlēs izcīna bronzu šķēpmešanā

Latvijas sportiste Diāna Dadzīte Tokijas paralimpiskajās spēlēs sasniedza jaunu paralimpisko rekordu F-55 medicīnas grupā un izcīnīja bronzas medaļu šķēpmešanas sacensībās.

36

Latvijas komanda Tokijas paralimpiskajās spēlēs

Tokijas paralimpiskajās spēlēs Latvijas komandu pārstāvēs septiņi sportisti sešās disciplīnās, no kuriem karognesēji būs Aigars Apinis un Ieva Melle, pirmdien ...