2021. gada 5. augusts, 18:36

Tokijā par bronzu cīnīsies pludmales volejbola duets Graudiņa/Kravčenoka, par medaļu šķēpa mešanā - Palameika

Tokijas olimpisko spēļu 14.dienā spēli par bronzu aizvadīs Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, šķēpa mešanas sacensībās par medaļu cīnīsies Madara Palameika, bet 50 kilometru soļošanā piedalīsies divi Latvijas soļotāji Ruslans Smolonskis un Arnis Rumbenieks.

Kad Latvijā būs plkst.4, laukumā pēdējā cīņā dosies Graudiņa un Kravčenoka. Arī turpmāk tekstā sacensībām minēts laiks, kāds tas tobrīd būs Latvijā. Šo spēli tiešraidē translēs LTV7.

Latvijas dueta, kurš spēlēs izsēts ar 16.numuru, pretinieces cīņā par bronzu būs Šveices pāris Joana Heidriha/Anuka Veržē-Deprē (12.).

Graudiņa/Kravčenoka cīnās olimpisko spēļu pusfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ceturtdien cieta zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra pusfinālā, tādējādi cīnīsies par bronzas medaļu. ...

12

Abās duetu savstarpējās spēlēs līdz šim uzvarējušas ir šveicietes.

Pusfinālā Latvijas pāris ar 0-2 (21:23, 13:21) zaudēja Austrālijas pārim Mariafe Artaho de Solara/Talika Klensija (5.), bet šveicietes piekāpās ASV duetam Eiprila Rosa/Aliksa Klainmena (2.) ar 0-2 (12:21, 11:21).

Graudiņa/Kravčenoka iekļūst olimpisko spēļu pusfinālā

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs iekļuva pusfinālā pludmales volejbola sacensībās.

9

Pirms tam Latvijas spēlētājas grupā ar 1-2 piekāpās ASV duetam Kellija Kleisa un Sāra Sponsila (9.), bet ar 2-1 pārspēja brazīlietes Anu Patrisiju Silvu Ramosu un Rebeku Kavalkanti Barbozu Silvu (4.) un ar 2-0 - Kenijas duetu Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.).

Astotdaļfinālā ar 2-1 (16:21, 21:17, 15:13) tika pārspēts Krievijas olimpiskās komitejas (OKR) pāris Svetlana Holomina/Nadežda Makroguzova, kurš turnīrā izsēts ar astoto numuru, bet ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21:13, 18:21, 15:11) tika pieveikts Kanādas duets Hetere Benzlija/Brendija Vilkersone, kurš turnīrā izsēts ar desmito numuru.

Graudiņa/Kravčenoka uzvar krievietes, iekļūstot olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka svētdien sasniedza Tokijas olimpisko spēļu ceturtdaļfinālu.

27

Šveicietes, kurām šīs ir jau otrās olimpiskās spēles, grupā apspēlēja Vācijas un Nīderlandes duetus, bet zaudēja turnīra galvenajām favorītēm kanādietēm - Sārai Pevenai un Melisai Hjūmenai-Paredesai.

Astotdaļfinālā trijos setos tika pieveiktas tautietes Tanja Hīberli un Nina Bečarta, bet ceturtdaļfinālā - brazīlietes Rebeka Kavalkanti un Ana Patrisia Silva (4.).

Graudiņa/Kravčenoka trīs setu cīņā pārspēj spēcīgās brazīlieties

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka trešdien izcīnīja uzvaru Tokijas olimpisko spēļu turnīra otrajā spēlē. Ar 16.numuru sacensībās izsētais ...

74

Arī olimpiskās čempiones tiks noskaidrotas 6.augustā.

Šķēpa mešanā no trim Latvijas sportistēm pamatsacensībās iekļuva tikai Palameika, kura kvalifikācijā sasniedza sezonas labāko rezultātu (60,94 metri), ierindojoties 12.vietā.

Viņa sacensības uzsāks plkst.14.50. Sacensības tiešraidē translēs LTV7.

Palameikai, kurai no trim Latvijas pārstāvēm Tokijā šosezon ir trešais labākais rezultāts, šīs ir jau trešās olimpiskās spēles. Londonā viņa ieņēma astoto, Riodežaneiro - desmito vietu.

2017.gada pasaules meistarsacīkstēs Palameika izcīnīja 21., bet 2019.gadā - 18.vietu. 2018.gada Eiropas čempionātā viņa bija devītā.

Olimpiskās čempiones tronis ir brīvs, jo čempione Riodežaneiro spēlēs horvātiete Sara Kolaka kvalifikācijā palika bez rezultāta, čehiete Barbora Špotākova, kurai pirms pieciem gadiem Riodežaneiro izdevās izcīnīt bronzu, pamatsacensībās neiekļuva, bet sudraba medaļas laureāte DĀR sportiste Sunete Viljoena 37 gadu vecumā spēlēm nekvalificējās.

50 kilometru soļošanā, kas pēc Latvijas laika sāksies jau ceturtdien, plkst.23.30, Latviju pārstāvēs divi sportisti - Smolonskis un Rumbenieks. Sacensības tiešraidē translēs kanāls LTV7.

Abi sportisti šogad ir labojuši savu personisko rekordu. Rumbenieks, kuram šīs ir jau trešās spēles, rekords padevās 16.maijā Eiropas komandu čempionātā soļošanā - trīs stundas 51 minūte un 51 sekunde.

Londonas spēlēs Rumbenieks 20 kilometru soļojumā finišēja 45.vietā, bet četrus gadus vēlāk Brazīlijā 50 kilometrus veica četrās stundās astoņās minūtēs un 28 sekundēs, ieņemot 37.vietu.

2018.gadā viņš nefinišēja Eiropas čempionātā 20 kilometru distancē, bet gadu vēlāk 50 kilometros pasaules meistarsacīkstēs Dohā ierindojās 21.vietā.

Arī Smolonskis rekordu sasniedza turpat Čehijas pilsētā Podebrados, finišējot pēc trim stundām 50 minūtēm un 31sekundes. Viņš ir olimpisko spēļu debitants.

Savās pirmajās lielajās sacensībās - 2019.gada pasaules čempionātā - Smolonskis 50 kilometru soļojumā tika diskvalificēts.

Piektdien spēlēs tiks dalītas medaļas 26 disciplīnās vieglatlētikā, pludmales volejbolā, boksā, treka riteņbraukšanā, futbolā, lauka hokejā, karatē, modernajā pieccīņā, klinšu kāpšanā, galda tenisā un brīvajā cīņā.

Tokijā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāv 33 sportisti 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, cīņā, džudo, jāšanas sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā. Latvijas delegācijā 24 sportistiem šī būs debija olimpiskajās spēlēs.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

Latvijas olimpiskās komandas sastāvs Tokijas olimpiskajās spēlēs:

Laura Igaune, Gatis Čakšs, Līna Mūze, Ruslans Smolonskis, Arnis Rumbenieks, Madara Palameika, Anete Kociņa, Līga Velvere (visi - vieglatlētika), Tīna Laura Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs (visi - pludmales volejbols), Vineta Pētersone, Helvijs Babris, Toms Skujiņš, Krists Neilands (visi - riteņbraukšana), Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš (visi - 3x3 basketbols), Jevgeņijs Borodavko (džudo), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Roberts Akmens (smaiļošana), Agate Rašmane (šaušana), Kristaps Neretnieks (jātnieku sports), Anastasija Grigorjeva (cīņa), Kalvis Kalniņš (karatē), Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs (abi - svarcelšana), Ieva Maļuka, Daniils Bobrovs (abi - peldēšana), Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko (abas - teniss).