Dončičs olimpiskajās spēlēs debitē ar 48 punktiem un uzvaru pār Argentīnu
Luka Dončičs mačā pret Argentīnu demonstrēja teicamu sniegumu un guva 48 punktus.
2021. gada 26. jūlijs, 10:35

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Luka Dončičs pirmdien demonstrēja teicamu sniegumu un guva 48 punktus Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmajā spēlē, kaldinot Slovēnijas izlases uzvaru.

Slovēnija C apakšgrupas pirmajā cīņā ar rezultātu 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34) pieveica Argentīnu.

Dončičs jau pirmajā ceturtdaļā guva 17 punktus, radot jautājumus, vai noturēsies 1988.gadā brazīlieša Oskara Šmita uzrādītais olimpisko spēļu rezultativitātes rekords - 55 punkti. Puslaikā Dončičs guva 31 punktu, bet kopumā guva 48 punktus un pēdējās minūtēs tika pietaupīts.

Kristapa Porziņģa komandas biedrs Dalasas "Mavericks" vienībā Dončičs šajā spēlē arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, bloķēja trīs metienus un pieļāva sešas kļūdas. Slovēnijas izlase ar Dončiču sastāvā uzvarējusi visās 14 spēlēs.

Lai gan Šmita rekordu sasniegt neizdevās, tomēr Dončičs atkārtoja otru visu laiku rezultatīvāko sniegumu olimpiskajās spēlēs. 1976.gada Monreālas olimpisko spēļu mačā 48 punktus guva Austrālijas izlases lietuviešu izcelsmes spēlētājs Edvards Palubinsks.

Vēl slovēņiem 22 punktus guva Klemens Prepelics, 11 punkti un 14 bumbas zem groziem bija Maikam Tobijam, bet 12 punktus iemeta Vlatko Cančars.

Argentīnas izlasē 23 punktus guva Luiss Skola, 22 punkti bija Fakundo Kampaco, bet 17 punktus un astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Gabriels Deks.

Vēlāk C apakšgrupā cīnīsies Spānija un Japāna.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām.

Pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni ir ASV basketbolisti.