Vācijas un ASV izlases pirmās sasniedz pasaules čempionāta pusfinālu
2021. gada 3. jūnijs, 18:52

ASV un Vācijas izlases trešdien kļuva par pirmajām divām komandām, kas sasniegušas Rīgā notiekošā pasaules čempionāta hokejā pusfinālu.

ASV "Arēnā Rīga" ar 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) pārliecinoši uzvarēja Slovākiju.

ASV izlase drošus pamatus uzvarai ielika jau pirmā perioda otrajā pusē, kad nepilnu sešu ar pusi minūšu laikā guva trīs bezatbildes vārtus. Pieredzējušais Braiens Boils rezultātu atklāja 14.minūtē, Kolins Blekvels aptuveni divas minūtes vēlāk panāca 2:0, taču Konors Garlands pusminūti līdz trešdaļas beigām guva ASV komandas trešo "golu".

Peters Selāriks otrā perioda 13.minūtē guva slovāku vienīgos vārtus, kamēr Blekvels četras minūtes vēlāk atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Noslēdzošā perioda sākumā 5:1 panāca Aleksandrs Čmelevskis, bet minūti līdz pamatlaika beigām gala rezultātu nokārtoja Garlands.

Divas rezultatīvas piespēles Kevinam Labankam, Trevoram Mūram un Kristiānam Volaninam, savukārt pa diviem vārtiem iemeta Garlands un Blekvels.

Četras stundas vēlāk "Arēnā Rīga" spēlēs Somija un Čehija.

ASV, kas ar 18 punktiem uzvarēja B grupā, pēdējoreiz medaļas izcīnīja 2018.gadā Dānijā, kad mājās brauca ar bronzas godalgām. Tikmēr Slovākijai jau iekļūšana ceturtdaļfinālā ir panākums, iekļūstot "play-off" ar 12 punktiem A grupā un ceturto vietu. Pēdējoreiz medaļas slovāki kaklā kāra 2012.gadā, izcīnot sudrabu.

Tikmēr Olimpiskajā sporta centrā Vācija ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) "bullīšos" uzvarēja Šveici.

Vācija un Šveice cīnās par iekļūšanu pusfinālā

77

Pirmajā periodā vārtus izdevās gūt tikai šveiciešiem, Ramonam Untersanderam 16.minūtē panākot 1:0. Fabriss Hercogs otrā perioda 14.minūtē guva Šveices izlases otros vārtus, taču četras minūtes vēlāk -1 atgrieza Toms Kīnhakls. Vien 44 sekundes līdz pamatlaika beigām Vāciju no zaudējuma pamatlaikā paglāba Leona Gavanakes precīzais raidījums.

Gavanake vēlāk izrādījās par vienu no spēles galvenajiem varoņiem, jo vācieši uzvaru izcīnīja "bullīšos". Šveices izlasē vienīgo "bullīti" trešajā piegājienā realizēja Tīmo Meiers, bet Vācijas komandā izgājienu pret vārtsargu realizēja Dominiks Kahūns un Marcels Nēbelss, kuram uzvaras "bullītis".

Šveice bija favorīte mačā ar Vāciju, kura par spīti teicamam sākumam - trim uzvarām - tomēr tikai pēdējā spēlē iekļuva izslēgšanas maču turnīrā, ar 12 punktiem B grupā ieņemot trešo vietu. Tikmēr šveicieši piecās čempionāta spēlēs strādāja kā šajā valstī ražoti pulksteņi, taču divās cīņās piedzīvoja fiasko - 0:7 pret Zviedriju un 1:4 - pret Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienību.

Šveicieši ir 2018.gada vicečempioni, bet Vācijai bez 2018.gada olimpisko spēļu sudraba lauriem uz iepriekšējām medaļām jālūkojas no 68 gadu attāluma. 1953.gadā Šveicē Vācija tika pie sudraba.

Vēlāk šajā pašā arēnā par vietu pusfinālā cīnīsies Kanāda un OKR komanda.

Latvijas izlasei čempionāts beidzās otrdien ar zaudējumu Vācijai - 1:2. B grupā Latvija ar deviņiem punktiem finišēja sestajā vietā.

Fani pēc spēles ar Vāciju sagaida Latvijas izlases hokejistus

Latvijas hokeja izlase otrdien nespēja nodrošināt vietu Rīgā notiekošā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Latvijas hokejisti "Arēnā Rīga" B apakšgrupas izšķirošajā, septītajā ...

95

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.