foto: Evija Trifanova/LETA
VID uzsāk kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu Latvijas futbola klubā
VID veica kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā futbola kluba juridiskajā adresē.
Futbols
2021. gada 18. maijs, 08:34

VID uzsāk kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu Latvijas futbola klubā

Jauns.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2021. gada aprīlī ir uzsākusi kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu vienā no Latgales reģiona futbola klubiem.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka futbola klubs no 2020.janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un  valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veica kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā futbola kluba juridiskajā adresē, birojā, personas dzīves vietā un transportlīdzekļos. Kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda, “aplokšņu algu” saraksti, līgumi, datori, grāmatvedības dokumenti, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.
Kriminālprocesā viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Jau ziņots, ka VID ceturtdien, 13.maijā, visas dienas garumā veicis kratīšanu pie Aleksandra Jakubovska, kurš ir futbola virslīgas debitantes Daugavpils "Noah Jurmala" (iepriekš - Daugavpils "Lokomotiv") pilnvarotā persona.