foto: Evija Trifanova/LETA
Mūsu labākās tenisistes uzzinājušas pretinieces piektdien Jūrmalā gaidāmajam Kingas kausam
Tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko Igaunijas-Latvijas tenisa izlašu turnīrā "Merks Cup" Talinnā.
Citi sporta veidi
2021. gada 15. aprīlis, 14:48

Mūsu labākās tenisistes uzzinājušas pretinieces piektdien Jūrmalā gaidāmajam Kingas kausam

Jauns.lv / LETA

Billijas Džīnas Kingas kausā Latvijas un Indijas komandu duelī pirmās kortā dosies Anastasija Sevastova un Karmana Kaura Tandi, noskaidrojās ceturtdien notikušajā izlozē.

Piektdien plkst.18 pirmajā Kingas kausa turnīra vienspēlē laukumā tiksies Sevastova (WTA 47.) un Tandi (WTA 621.). Otrajā vienspēlē savā starpā tiksies Aļona Ostapenko (WTA 52.) un Ankita Raina (WTA 174.).

Sestdien Sevastova tiksies ar Rainu, bet Ostapenko ar Tandi. Dubultspēlē Diāna Marcinkēviča pārī ar Danielu Vismani spēkosies ar Rainu/Saniju Mirzu.

Latviju šajā turnīrā pārstāvēs valsts pirmā rakete Anastasija Sevastova (WTA 47.), Aļona Ostapenko (WTA 52.), Diāna Marcinkēviča (WTA 275.), Daniela Vismane (490.) un Patrīcija Špaka, kura neatrodas WTA rangā.

Salīdzinot ar iepriekšējo reizi, kad izlase pulcējās kopā, jaunpienācēja ir Špaka.

Jau ziņots, ka Indijas komandas sastāvā marta vidū tika apstiprināta valsts vienspēļu labākā tenisiste Ankita Raina (WTA 174.), bet pāru cīņās palīdzēs trīs "Grand Slam" trofejas izcīnījusī kādreizējā ranga līdere Sanija Mirza. Tāpat Indijas izlasē iekļauta Karmana Kaura Tandi (WTA 621.), Rutuja Bosale (WTA 419.) un Zēla Desai (WTA 568.).

Latvijas izlases pretiniece Indija Kingas kausa reitingā ieņem 56.vietu, bet Latvija šobrīd ierindojas 13.vietā.

Astoņu dueļu uzvarētājām 2022.gadā plānota dalība kausa kvalifikācijas turnīrā, kamēr zaudētājas atkāpsies uz sava reģiona grupu I.

Pērn februārī Latvija ar Ostapenko un Sevastovu ierindā Evretā ar 2-3 piekāpās mājiniecēm - ASV tenisistēm - un neiekļuva spēcīgāko 12 komandu skaitā, lai startētu finālā.

Par Federāciju kausu iepriekš dēvētais tenisa turnīrs pērn tika pārsaukts par Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņu. Turnīrs pēc valstu pārstāvības ir lielākās ik gadu rīkotās sporta sacensības nacionālajām sieviešu komandām.

Bijusī ASV tenisiste Billija Džīna Kinga ir divpadsmitkārtēja "Grand Slam" turnīru uzvarētāja. Viņas rēķinā ir arī 16 uzvaras "Grand Slam" turnīros dubultspēlēs.

Kingu uzskata par vienu no ievērojamākajām līdztiesības cīnītājām tenisā, cenšoties panākt vienādas tiesības vīriešiem un sievietēm.