Arī sensacionālais neizšķirts pret Turciju nav ļāvis mūsu futbolistiem pakāpties FIFA rangā. (Foto: AFP/Scanpix)

Latvijas futbola izlase FIFA rangā zaudējusi vēl divas pozīcijas

Futbols
7. aprīlī 16:21 2021. gada 7. aprīlī 16:21
  Jauns.lv / LETA
Latvijas vīriešu futbola izlase atjaunotajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā zaudējusi divas pozīcijas un ieņem 138. vietu.

Latvijas valstsvienība nopelnījusi 1082 punktus un rangā atrodas starp Tanzāniju un Mjanmu.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45. vieta, kas tika sasniegts 2009. gadā. Savukārt antirekords ir 148. pozīcija 2017. gadā.

Pašmāju futbolisti kopš iepriekšējā ranga publicēšanas aizvadīja trīs spēles 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijā. Martā Latvija ar 1:2 zaudēja Melnkalnei, ar 0:2 piekāpās Nīderlandei un cīnījās neizšķirti 3:3 ar Turciju.

No 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas Latvijas pretiniecēm visaugstāk reitingā ir Nīderlande, kas par divām pozīcijām atkāpusies uz 16. vietu. Turcija ieguvusi trīs vietas un atrodas 29. pozīcijā, Norvēģija zaudējusi divas vietas un ir 42. pozīcijā, Melnkalne par vienu vietu atkāpusies uz 64. pozīciju, bet Gibraltārs saglabā 195. vietu.

Tikmēr Igaunija ir 116. vietā, bet Lietuva ierindojas 134. pozīcijā.

FIFA rangā līderpozīcijas joprojām ieņem 2018. gada Pasaules kausa bronzas medaļu īpašniece Beļģija, apsteidzot trofejas ieguvēju Franciju. Tālāk ir Brazīlija, Anglija, Portugāle, Spānija, bet Itālija par trim vietām pakāpusies uz septīto pozīciju. Pa vienai vietai zaudējušas Argentīna un Urugvaja, kamēr pirmo desmitnieku noslēdz Dānija, kas pacēlusies par divām vietām.

Saistītās ziņas

Noskaidrots lielākais staigulis pasaules futbolā
Futbola izlasei trīs gūti vārti un pārsteidzošs neizšķirts Stambulā pret grupas līderi Turciju 1
Vai pamatota eiforija par neizšķirtu Stambulā?

Vislielākais kāpums rangā - 11 vietas - padevies Gvinejai-Bisavai, kas reitingā tagad ir 108. pozīcijā. Turpretī lielākais kritums - par 11 vietām - ir Mozambikai, kas tagad atrodas 117. pozīcijā.

Citi šobrīd lasa

Šerloks Holmss savu slavenāko noziegumu atšķetina Krimuldā un Ķemeros: par to sajūsminājās Mārgarita Tečere un Elizabete II 4
Daugavpils profesors Arvīds Barševskis neziņā par filipīniešu un indonēziešu studentiem  1
Vācu kurpnieks specializējas apavu radīšanā milžiem
Pievienot komentāru

"Как я любил…": канал НТВ обнародовал сенсационное предсмертное интервью Владимира Меньшова

Впервые услышала голос отца только по телефону: какая была жизнь новой девушки Харламова до их встречи