Jūtas "Jazz" labo NBA rekordu puslaikā realizētajos tālmetienos
Trešdaļu no mājinieku "trejačiem" grozā sameta Donovans Mičels.
2021. gada 4. aprīlis, 16:52

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) līdervienība Jūtas "Jazz" svētdien laboja līgas rekordu vienā puslaikā realizētājos tālmetienos.

"Jazz" savā laukumā ar rezultātu 137:91 (38:20, 40:20, 29:32, 30:19) pārspēja Orlando "Magic".

"Jazz" basketbolisti spēles pirmajās 24 minūtēs realizēja 18 tālmetienus, pārtraukumā dodoties ar gandrīz divtik lielāku punktu bagāžu nekā pretinieki - 78:40. Trešdaļu no mājinieku "trejačiem" grozā sameta Donovans Mičels.

Mičels ar 22 punktiem bija rezultatīvākais, bet pa 17 punktiem guva Džo Inglss un Bojans Bogdanovičs. Nevienam no "Jazz" basketbolistiem spēles laiks nebija lielāks par 24 minūtēm un 13 laukumā pabijušie spēlētāji katrs guva vismaz piecus punktus.

Mājinieki to visu paveica bez saspēles vadītāja Maika Konlija, kuram parasti tiek dota atpūta, ja ir mači divas dienas pēc kārtas.

"Magic" rindās ar 19 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām atzīmējās Vendels Kārters juniors. Viesi realizēja vien divus tālmetienus.

Tikmēr Austrumu konferences vadošā komanda Filadelfijas "76ers" mājās ar rezultātu 122:113 (26:29, 38:31, 33:23, 25:30) guva virsroku pār Minesotas "Timberwolves".

Pēc desmit spēļu izlaišanas laukumā atgriezās Žoels Embīds, kurš uzvarētājiem guva 24 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Tobiass Heriss, bet 14 punkti, astoņas bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles bija Benam Simonsam.

"Timberwolves" no zaudējuma neglāba Karla Entonija Taunsa 39 punkti, 14 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Līgas pastarītei vēl 27 punktus pievienoja Entonijs Edvardss.

Citā spēlē Maiami "Heat" savu tribīņu priekšā ar 115:101 (36:27, 31:27, 17:19, 31:28) bija pārāka pār Klīvlendas "Cavaliers".

Uzvarētājam 18 punktus guva Dankans Robinsons, realizējot sešus no deviņiem tālmetieniem, tāpat 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Bemam Adebajo. Pretiniekiem 26 punkti bija Kolinam Sekstonam.

"Heat" komanda savā mājvietā pretiniekus no Klīvlendas uzvarējusi 20 spēlēs pēc kārtas, līdz šim pēdējo neveiksmi ciešot 2010.gada janvārī.

Citviet Indiānas "Pacers" viesos ar rezultātu 139:133 (32:33, 35:26, 31:38, 28:29, 13:7) pagarinājumā apspēlēja Sanantonio "Spurs".

"Pacers" komandā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Keriss Leverts, bet pa 18 punktiem guva Ārons Holidejs, Mailss Tērners un Timotijs Džons Makonels. Viesi spēlēja bez Domanta Saboņa, Malkolma Brogdona un Džeremija Lemba.

"Spurs" rindās ar 25 punktiem atzīmējās Demars Derouzens.

Vēl sestdien Ņujorkas "Knicks"  izbraukumā ar rezultātu 125:81 (41:15, 19:26, 28:20, 37:20) apspēlēja Detroitas "Pistons".

Ņujorkiešiem 29 punktus, 20 no tiem pirmajā ceturtdaļā, guva Džūliuss Rendls, bet 22 punkti bija Redžijam Balokam. "Pistons" komandai 16 punktus sarūpēja Džerami Grānts, bet debitants Kilians Heiess pēc 41 spēles izlaišanas atgriezās laukumā un 20 minūšu laikā palika bešā.

Pārliecinošu uzvaru svinēja arī Portlendas "Trail Blazers", kas mājās ar rezultātu 133:85 (35:19, 30:27, 39:13, 29:26) pieveica Oklahomasitijas "Thunder".

Uzvarētāju rindās vismaz desmit punktus guva astoņi basketbolisti, bet rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Kristians Džeimss Makolums. Novājinātajā "Thunder" vienībā ar 18 punktiem atzīmējās Kenrihs Viljamss.

Jau ziņots, ka Dāvis Bertāns sestdien atgriezās laukumā pēc septiņu spēļu izlaišanas un guva 11 punktus, neglābjot Vašingtonas "Wizards" komandu no zaudējuma. ASV galvaspilsētas komanda savā laukumā ar rezultātu 87:109 (19:24, 28:28, 20:23, 20:34) piekāpās Dalasas "Mavericks" vienībai, kas nolēma dod atpūtu vienam no saviem līderiem Kristapam Porziņģim.

"Wizards" komandā rezultatīvākais ar 26 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām bija Rasels Vestbruks, 18 punktus guva Robins Lopess, bet 16 punkti bija Raulam Netu. Šīs sezonas līgas ražīgākais spēlētājs Bredlijs Bīls iesildījās, taču izlaida ceturto maču pēc kārtas, tāpat nespēlēja Rui Hačimura.

"Mavericks" rindās ar 26 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Luka Dončičs, 19 punkti bija Džeilenam Bransonam, 15 punktus guva un 12 bumbas zem groziem izcīnīja Bobans Marjanovičs, bet 16 punkti bija Tima Hārdeveja juniora kontā.

Tikmēr Rodions Kurucs joprojām gaida savu debiju Milvoki "Bucks", kas sestdien ar cēsnieku rezervē viesos ar rezultātu 129:128 (31:28, 30:29, 38:34, 30:37) pārspēja Sakramento "Kings".

Milvoki vienība sestdien spēlēja bez sava līdera Jaņņa Adetokunbo, kurš iepriekšējā dienā guva 47 punktus un palīdzēja izcīnīt uzvaru 127:109 pār Portlendas "Trail Blazers". Grieķis nespēlēja, jo sajuta sāpes kreisās kājas ceļgalā.

Divkārtējā līgas vērtīgākā spēlētāja prombūtnē "Bucks" līdera lomu uzņēmās Džrū Holidejs, kurš guva 33 punktus, 11 reizes rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Ar 26 gūtiem punktiem piebalsoja Bruks Lopess, bet 12 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un 14 atlēkušās bumbas bija Dontem Divinčenco.

"Kings" rindās pa 27 punktiem bija De'Āronam Foksam un spēli no rezervistu soliņa sākušajam Terensam Deivisam. Vēl 19 punktus guva Badijs Hīlds, bet 12 punkti un 11 rezultatīvas piespēles bija Tairīsam Helibērtonam.

Visā līgā un Rietumu konferencē līdere ar 38 uzvarām 49 spēlēs ir Jūtas "Jazz", bet Austrumos pirmās divas vietas ar 34 uzvarām 49 cīņās aizņem Filadelfijas "76ers" un Bruklinas "Nets".

NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.