Poļu sportists kļūst par visu laiku vecāko tramplīnlēcēju, kurš uzvarējis pasaules čempionātā
Pjotrs Žila
2021. gada 27. februāris, 20:29

Polijas sportists Pjotrs Žila sestdien Vācijā izcīnīja uzvaru pasaules čempionātā tramplīnlēkšanā ar slēpēm.

Žila, kurš janvārī nosvinējis savu 34. dzimšanas dienu, sestdien pirmajā lēcienā piezemējās uz 105 metru atzīmes, bet otrais mēģinājums bija par 2,5 metriem tuvāks. Šāds sniegums viņam ļāva nopelnīt 268,8 punktus, ar ko bija gana uzvarai.

Viņš kļuva par visu laiku vecāko tramplīnlēcēju, kuram pasaules čempionāta individuālajā disciplīnā izdevies izcīnīt uzvaru.

Otro vietu izcīnīja Karls Geigers no Vācijas, kurš aizlēca 103,5 un 102 metrus tālu un nopelnīja par 3,6 punktiem mazāk nekā uzvarētājs. Bronzu izcīnīja Anže Lanišeks no Slovēnijas, kurš par 102,5 un 101 metru tāliem lēcieniem nopelnīja 261,6 punktus.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis no Norvēģijas Halvors Ēgners Granerūds pēc pirmā lēciena bija vien 18.vietā, bet otrajā aizlēca 103 metrus tālu, kas bija labākais rezultāts, un pakāpās uz ceturto pozīciju.

Uzreiz aiz Granerūda ierindojās iepriekšējā čempionāta uzvarētājs no Polijas Davids Kubackis.

Svētdien pasaules čempionātā distanču slēpošanā būs komandu sprinta sacensības, tramplīnlēkšanā spēkosies jauktās komandas, bet Alpu kombinācijā spēkosies vīru komandas.

Pasaules čempionāts Oberstdorfā norisināsies līdz 7.martam.