foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv
Prūsis izceļ, ka Latvijas bobslejā krietni izlīdzinājušies spēku samēri
Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.
Citi sporta veidi
2020. gada 27. decembris, 14:29

Prūsis izceļ, ka Latvijas bobslejā krietni izlīdzinājušies spēku samēri

Jauns.lv / LETA

Latvijas izlases bobslejistu sniegums šīs sezonas pirmajos astoņos Pasaules kausa (PK) posmos vērtējams ar plusa zīmi, taču bez vadošajiem pilotiem Sandi Prūsi iepriecinājuši arī līmeni zemāk startējošie Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis, sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu "Sporta ziņas" atklāja galvenais treneris.

Šosezon Pasaules kausa ieskaitē notikušas jau astoņas divnieku sacensības, bet janvārī jau priekšā pirmie starti ar četrinieku kamanām. Visveiksmīgāk pagaidām klājies Oskaram Ķibermanim, kurš sezonas trešajā etapā Siguldā izcīnīja sudrabu, bet Austrijā divas bronzas un tikpat sudraba godalgu. Pietiekami veiksmīgi startē arī mazāk pieredzējušais Ralfs Bērziņš, kurš kopvērtējumā pagaidām atrodams piektajā pozīcijā.

Sestdien Latvijas izlase pēc nelielām svētku brīvdienām pulcējās vienkopus, lai gatavotos janvāra startiem.

"Viennozīmīgi vērtēju [sniegumu] vērtēju pozitīvi. Izņēmums varbūt ir Siguldas četri posmi, kuros ne pārāk veiksmīgi klājās Ķibermanim," sportistu sniegumu Pasaules kausā šogad vērtē Prūsis. "Tam gan ir zināms izskaidrojums un blaknes, kāpēc rezultāti bija tādi."

Prūsis arī izcēla Eiropas kausā startējošo pilotu Dāvja Kaufmaņa un Emīla Cipuļa paveikto.

"Visu laiku runājam par šiem trijiem pilotiem, bet mani priecē arī pārējie divi Eiropas kausā startējošie, jo pagājušajā gadā viņi bija tālu no trim vadošajiem, bet šogad man gribētos teikt, ka puiši ir diezgan tuvu," pilotu izaugsmi nepamanīt nevar Prūsis. "Atsevišķas reizes viņi arī var apbraukt tos trīs "slavenos" pilotus, tā kā tas ir ļoti pozitīvi."

Treneris, kurš pats savulaik vadījis bobsleja kamanas, sarunā ar LTV neslēpa, ka komanda turpina testēt inventāru. Vienas divnieku kamanas paņemtas no iepriekšējā starta un tās "zem spiediena" plānots palikt janvārī gaidāmajos etapos.

Sestdien sportisti pirmajā treniņā pēc svētkiem veikuši testus estakādē un arī manēžā, bet svētdien estakādē tiks stumtas jau četrinieku kamanas.

Prūsis arī atklāja, ka komanda vēlējusies šogad iemēģināt Ķīnā uzbūvēto trasi. Testi ļautu saprast, kādas korekcijas nepieciešamas kamanām, kas ir Latvijas izlases rīcībā.

"Šī iecere šobrīd atkrīt. Tagad atlicis pasaules čempionāts, kas notiks Altenbergā," piebilda Prūsis.

Šī gada pēdējās dienas Latvijas izlases sportisti pavadīs dzimtenē, bet uz Vāciju dosies 2.janvārī. Pirmais Pasaules kausa posms nākamgad paredzēts 9.janvārī Vinterbergā, kur uz starta izies divnieku ekipāžas, bet dienu vēlāk arī četrinieki.

Pēc astoņām no 12 divnieku sacensībām kopvērtējumā pirmo vietu ar 1785 punktiem ieņem vācietis Frančesko Frīdrihs, kuram ar 1639 punktiem seko Johanness Lohners, bet trešais ar 1534 ir Ķibermanis. Bērziņš iekrājis 1320 punktus un ir piektais, Oskars Melbārdis ar 960 punktiem ir desmitais, bet Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis ar Siguldā iekrātajiem attiecīgi 144 un 128 punktiem ir 22. un 23.vietā.

Latvija un Vācija ir vienīgās valstis Pasaules kausa posmos, kuras startē ar trim ekipāžām.

No vadošajām valstīm pagaidām posmos nepiedalās ASV, Kanādas un Dienvidkorejas bobslejisti.

2019./2020.gada sezonā Ķibermanis divniekos izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Frīdriham, bet Bērziņš ar startu sešos posmos no astoņiem ierindojās 14.pozīcijā. 30.vietā ar vienu startu Siguldā bija Melbārdis, kurš lielāko daļu sezonas izlaida rehabilitācijas dēļ pēc savainojuma ārstēšanas.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā, kur pirmoreiz plānotas arī sacensības četriniekiem. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi.