Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LOK iepazīstinās ar jaunās "Trīs Zvaigžņu balvas" noteikumiem
Publicitātes

LOK iepazīstinās ar jaunās "Trīs Zvaigžņu balvas" noteikumiem 1

Citi sporta veidi
22. septembrī 13:40 2020. gada 22. septembrī 13:40
  Jauns.lv
28.septembrī mediju pārstāvji un plašāka sabiedrība tiks iepazīstināta ar jaunu konceptu sasniegumu godināšanai sporta nozarē Latvijā – "Trīs Zvaigžņu balvu".

2020.gads būs pagrieziena punkts labāko sportistu, treneru, komandu un citu ar sporta nozari saistītu notikumu noteikšanā. Latvijas sporta sabiedrībā tiks ieviests jauns koncepts sasniegumu godināšanā – “Trīs Zvaigžņu balva”.

“Trīs Zvaigžņu balvas” oficiālā preses konference notiks pirmdien, 28.septembrī, plkst.12:00 “Hanzas peronā” (Hanzas iela 16a, Rīga).

Preses konferencē piedalīsies un par jauno konceptu stāstīs:

•    Sandis Riekstiņš, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs;
•    Žoržs Tikmers, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents;
•    Daiga Dadzīte, Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente;
•    Einars Fogelis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents;
•    Ilze Jansone, pasākuma producente.

Sporta sabiedrības godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balvu” organizē vadošās Latvijas sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Jauns.lv jau rakstīja, ka kopš 2005. gada Latvijas Gada balvu sportā rīkoja Igo Japiņa Sporta aģentūra, kas balvas nosaukumu bija reģistrējusi kā savu preču zīmi. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP) Jauns.lv pastāstīja, ka šī gada nogalē tradicionālā balva sportā tiks nodēvēta par „Trīs zvaigžņu balvu”, jo līdzšinējais Gada balvas rīkotājs – riteņbraukšanas treneris, funkcionārs un uzņēmējs Igo Japiņš to ir diskreditējis un „prihvatizējis”.

IZM Komunikācijas daļa Jauns.lv informēja: “Pasākums “Gada balva sportā” nemainīgā formātā notiek jau vairāk nekā 15 gadus un visu šo laiku to organizē Igo Japiņa Sporta aģentūra, kuru kā šī pasākuma organizatoru un preču zīmes īpašnieci piesaista LOK. Pasākuma organizēšanai katru gadu tiek piešķirti arī valsts budžeta līdzekļi (2019. gadā – 51 000 eiro), kas tika piešķirti LOK.

Pēdējos gados arvien biežāk sporta nozarē tiek diskutēts par iespējamām nepieciešamajām izmaiņām pasākuma formātā, kandidātu izvirzīšanas un balsošanas procedūrā, par žūrijas lomu, nepieciešamību palielināt sabiedrības iesaisti nominācijas procesā un citiem jautājumiem. Tāpēc 2020. gadā, lemjot par valsts sporta budžeta sadali, tika paredzēts atbalsts sporta nozares 2020. gada noslēguma svinīgam pasākumam (51 000 eiro), bet līdz turpmākām diskusijām ar sporta nozares sociālo partneru iesaisti netika noteikts finansējuma saņēmējs. LOK sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un Latvijas Paralimpisko komiteju uzsākusi darbu pie svinīgā pasākuma attīstības koncepta izstrādes.

Jaunā koncepcija Latvijas sporta sasniegumu godināšanai tika prezentēta ministrijai un iesniegta arī oficiālas vēstules veidā. Tuvākajā laikā iesniegtā koncepcija tiks izvērtēta un tiks pieņemts lēmums par pasākuma formātu. Plānots, ka IZM slēgs līgumu ar LOK, kura savukārt rīkos publiskā iepirkuma procedūru pasākuma organizēšanai un ceremonijas norisei atbilstoši jaunajam konceptam”.

Sandis Riekstiņš sarunā ar Jauns.lv par gada sasniegumu sportā godināšanas pasākuma formāta maiņu pauda: „Runa ir par to, ka Igo Japiņa aģentūrai jau 15 gadus valsts no IZM garantēti piešķir finansējumu, naudiņu „piemet” arī Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Olimpiskā komiteja. Un viena organizācija visu laiku rullē, un ne tikai – bet arī diktē savus noteikumus, kas uz pasākumu nāks, kas nē, kas ko darīs, kas nē. Un vēl ir kaut kāda žūrija, kas kaut ko nolemj.

Skaidrs, ka pasākumam vajadzēja kaut kādas jaunas vēsmas. Pēc pagājušā gada balvas saņemšanas bija daudz mieļu. Sporta sabiedrība uzskatīja, ka Gada balvu vajadzēja saņemt mūsu vadošajam handbolistam Dainim Krištopānam. Bet tas tāds subjektīvs viedoklis...

Bet vai mums vajag gadu no gada taisīt „copy-paste”? Varbūt tas pasākums maksā divreiz lētāk? Neviens to nezina, mēs vienkārši nonstopā dodam summu X, un neviens tajā stāstā nav iedziļinājies”.

Citi šobrīd lasa

Ko īsti Kariņš gribēja pateikt? 12
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
"Šoks patiešām liels" - "Superbingo" dzīvokli laimē lauksaimnieks no Kuldīgas 1
Pievienot komentāru

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.