Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Starptautiskā Hokeja federācija: ar politiskiem iemesliem nepietiek pasaules hokeja čempionāta pārcelšanai uz citu valsti
Foto ilustratīva nozīme. (Foto: unsplash.com)

Starptautiskā Hokeja federācija: ar politiskiem iemesliem nepietiek pasaules hokeja čempionāta pārcelšanai uz citu valsti 1

Hokejs
17. septembrī 18:45 2020. gada 17. septembrī 18:45
  Jauns.lv / LETA
Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padome ceturtdien izlēma veidot ekspertu grupu 2021.gada pasaules čempionāta Rīgā un Minskā norises drošības vērtēšanai, jo tās ieskatā ar politiskiem iemesliem nepietiek pasaules hokeja čempionāta pārcelšanai uz citu valsti, vēstīts IIHF tīmekļa vietnē.

Pēc nemieru izcelšanās Baltkrievijā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā Latvijas valdība informēja IIHF par nevēlēšanos šādos apstākļos čempionātu rīkot kopā ar Baltkrieviju, kā arī lūdza IIHF Baltkrievijas vietā atrast citu valsti, kurā varētu notikt daļa no čempionāta.

Ceturtdien Cīrihē IIHF padome pārrunāja Latvijas valdības iesniegtos jautājumus par 2021.gada IIHF pasaules hokeja čempionāta statusu hokejā, kuru plānots rīkot Minskā un Rīgā.

"Šī ir pirmā reize, kad čempionātu uzņemošās valsts valdība politisku iemeslu dēļ nevēlas turnīru rīkot kopā ar citu uzņemošo valsti," sacīja IIHF prezidents Renē Fāzels. "IIHF ir dziļi noraizējies par nesenajiem notikumiem Minskā, taču kā sporta federācija IIHF nav politiska vienība un politisku iemeslu dēļ nevar pārcelt turnīru uz citu valsti," viņš teica.

"Tomēr IIHF ir atbildīga par to, lai katra turnīra rīkotājvalsts varētu garantēt spēlētāju, amatpersonu un skatītāju veselību un drošību," piebilsts paziņojumā.

Tāpēc IIHF padome izveidos ekspertu grupu, lai veiktu pilnīgu sacensību statusa izvērtēšanu un konsultētos ar attiecīgajiem ekspertiem pasaules čempionāta finanšu, medicīnas, pasākuma norises, mārketinga, sporta, juridiskajā un administratīvajā jomā. Ekspertiem būs jāizvērtē 2021.gada pasaules hokeja čempionāta situācija un ar to jāiepazīstina IIHF padome nākamajā sanāksmē novembrī.

"Šī ir ārkārtas sezona. Šodien mums jau nācās atcelt vairākus turnīrus Covid-19 dēļ," sacīja Fāzels. "Ir daudz faktoru, kas ietekmēs mūsu iespējas rīkot pasaules čempionātu, un mums ir vajadzīgs laiks, lai izmantotu visaptverošu pieeju un izpētītu, kā šis turnīrs var notikt droši," viņš uzsvēra.

"Ekspertu grupa pārskatīs visus iespējamos riskus, kas pašlaik pastāv Minskas un Rīgas spējā darboties kā turnīra organizatoriem," sacīja IIHF ģenerālsekretārs Horsts Lihtners, piebilstot, ka viņiem tiks dots uzdevums izstrādāt ieteikumus, kā vislabāk organizēt pasaules čempionātu.

Jau ziņots, ka IIHF pagaidām neplāno pārcelt 2021.gada pasaules čempionātu uz citu norises vietu un nevēlas izdarīt kādus politiskus paziņojumus.

2021.gada pasaules čempionātu rīko Minska kopā ar Rīgu. Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā IIHF kongresā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: jaunā vīra pārsteigums kāzu svinību laikā izvēršas par pilnīgu katastrofu 1
Dzīve pandēmijas ēnā: pie vairākiem veikaliem Rīgā veidojas garas rindas 15
Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 3
Pievienot komentāru

Без макияжа и в халате: Алла Пугачева показала себя сразу после банных процедур

Галкин рассказал 7-летнему сыну про советский дефицит