Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kalvītis: Pagaidām nav pārliecinošu argumentu, lai pasaules čempionāts nākamgad nenotiktu Latvijā
"Šobrīd nav pārliecinošu argumentu, lai Latvija nerīkotu nākamā gada pasaules meistarsacīkstes un atceltu gatavošanās plānus," teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Kalvītis: Pagaidām nav pārliecinošu argumentu, lai pasaules čempionāts nākamgad nenotiktu Latvijā

Hokejs
2020. gada 21. martā 19:13 2020. gada 21. martā 19:13
  Jauns.lv / LETA
Koronavīrusa dēļ oficiāli atceltā 2020.gada pasaules čempionāta hokejā pārcelšanai uz nākamo gadu, 2021.gada meistarsacīkstes Latvijā un Baltkrievijā pārbīdot vēl par gadu uz priekšu, pagaidām trūkst pārliecinošu argumentu, sestdien, komentējot 2020.gada pasaules čempionāta atcelšanu, teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

2020.gada pasaules čempionāta hokejā atcelšanu koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ sestdien apstiprināja Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) padome. Tāpat pārcelts čempionāta laikā plānotais IIHF kongress.

Tūlīt pēc sacensību atcelšanas kā viens no iespējamajiem variantiem tika minēta arī šā gada pasaules meistarsacīkšu pārbīde uz nākamo gadu un to aizvadīšana Šveicē. Kā zināms, 2021.gada  čempionāta rīkošanas tiesības ieguva Latvija un Baltkrievija. Uzreiz tika piebilsts, ka līdz pat 2025.gadam čempionātu rīkošanas tiesības valstīm jau ir piešķirtas, kas nozīmētu sacensību pārcelšanu līdz pat 2026.gadam.

Par šādu iespēju lemt var tikai IIHF kongress, taču tas bija paredzēts Cīrihē no 2020.gada 21. līdz 23.maijam un tagad ir atcelts uz vēlāku laiku.

"Šādu variantu neesam apsprieduši. Pagaidām tās ir tikai kuluāru runas," par šāda lēmuma potenciālo ietekmi uz Latvijas hokeja saimniecību saka Kalvītis. "Tas skar visus pasaules čempionātus arī pēc 2021.gada. Tas skar visas valstis. Tas ir solidārs visu valstu jautājums un par to var lemt tikai IIHF kongress. Šobrīd nav pārliecinošu argumentu, lai Latvija nerīkotu nākamā gada pasaules meistarsacīkstes un atceltu gatavošanās plānus."

LHF prezidents minēja arī to, ka lēmums par šā gada pasaules čempionāta atcelšanu bija gaidāms, jo "šonedēļ valstis vienojās, ka pārbaudes spēles nenotiks".

"Tagad ir skaidrs, ka negatavosimies turnīram maijā un marta beigās nesāksies plānotā valstsvienības treniņnometne pirms pasaules čempionāta," par turpmāko rīcības plānu saka Kalvītis. "Ja situācija ar koronavīrusu stabilizēsies, augusta vidū izlase nāks kopā, lai sāktu gatavoties 2022.gada olimpisko spēļu Pekinā kvalifikācijas turnīram."

Prognozēt notikumu gaitu LHF prezidents neņemas: "Vai tā būs, to šobrīd nevar atbildēt, jo nezinām, kā vīruss uzvedīsies. Turklāt mūsu kvalifikācijas grupā ir visvairāk vīrusa Eiropā skartā Itālija, Francija un Ungārija. Pastāv liela iespēja, ka līdz vasaras vidum vīruss vēl nebūs atkāpies."

Šī gada pasaules čempionātam Cīrihē un Lozannā bija jānotiek no 8. līdz 24.maijam.

Latvijas izlasei Cīrihē B grupā vajadzēja sacensties ar Krieviju, Somiju, ASV, Šveici, Norvēģiju, Itāliju un Kazahstānu.

Nākamgad planētas meistarsacīkšu norise paredzēta Minskā un Rīgā.

Citi šobrīd lasa

Kuldīgas slimnīcas mediķes stāsta, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas 12
Pēdējā laikā smagi cietusī MMA cīkstone fotosesijā parāda ļoti daudz
Norvēģijā pēc Covid-19 vakcinācijas miruši 23 cilvēki: brīdina par risku vecākiem pacientiem 42
Pievienot komentāru

«Содержимое нас всех сразило»: вдова Задорнова о неожиданной находке в вещах сатирика

«Уверенная девушка стала подавленной женщиной»: Муцениеце о браке с Прилучным